تعیین تکلیف وضعیت زمین مصلی همدان

تعیین تکلیف وضعیت زمین مصلی همدان

به گزارش سراج24، جلسه بررسی زمین‌های متعلق به مصلی همدان، حوزه علمیه و حسینیه دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان عصر شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن و مدیر کل راه و شهرسازی برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در این جلسه عنوان کرد: زمین‌های سه پروژه مصلی، حسینیه و حوزه علمیه دارای مشکلاتی است که باید هر چه سریع‌تر حل و فصل شود.

آیت الله حبیب الله شعبانی در رابطه با پروژه مصلی گفت: ۲۲ هکتار کل اراضی مصلی بوده که مقرر شده ۱۷ هکتار بدون معارض برای واگذاری و کاربری فرهنگی و مذهبی تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه کار باید قانونی پیش رود، یادآور شد: در رابطه با تکمیل پروژه‌های مصلی، حوزه علمیه و حسینیه سرعت عمل بسیار مهم است و باید در یک بازه زمانی مشخص این موضوع حل و فصل شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان نیز در این جلسه گفت: وسعت زمین پروژه مصلی همدان ۱۰ هکتار بوده که پنج هکتار آن فرهنگی و مذهبی، ۳.۵ هکتار فضای سبز و ۱.۵ هکتار به صورت پارکینگ واگذار خواهد شد.

داریوش حسینی بیان کرد: در پی سفر مقام معظم رهبری به استان همدان در سال ۱۳۸۳ دستوراتی لحاظ شد که پیگیری‌های در این زمینه انجام شده و ۱۰ هکتار زمین برای ساخت مصلای شهر همدان اختصاص یافت.

وی در رابطه با زمین حسینیه اظهار کرد: طبق ماده ۶ قانون ساماندهی، بخشی از اراضی داخل دانشگاه که متعلق به دولت است شناسایی کرده و سند آن را به نام راه و شهرسازی صادر و سپس به مصلی واگذار می‌کنیم.

حسینی در رابطه با زمین حوزه علمیه نیز بیان کرد: بخشی از اراضی واقع در حیدره مربوط به حوزه علمیه که دارای معارض نیست و ساخته شده را جدا کرده و واگذاری آن را انجام می‌دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز بیان کرد: بحث مسکن از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده که باید هرچه سریع‌تر پرونده مساکن مهر بسته و بحث اقدام ملی مسکن آغاز شود.

ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب مسکن ملی

علی نبیان با اشاره به آغاز طرح اقدام ملی مسکن عنوان کرد: یکی از اقدامات وزیر راه و شهرسازی در بحث تولید مسکن، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب مسکن ملی بود که پیگیری‌های آن از سال گذشته آغاز و ثبت نام متقاضیان انجام شده است.

نبیان با اشاره به اینکه سازمان ملی زمین و مسکن در این رابطه، وظیفه تأمین زمین مورد نیاز را برعهده دارد، گفت: با همکاری اداره کل راه و شهرسازی، تأمین منابع اولیه از باب زمین در استان همدان انجام شده و آماده شروع است.

وی در مورد پروژه مصلی استان همدان نیز بیان کرد: باید در این پروژه چشم اندازی برای استان در نظر بگیریم و فضای سبز و پارکینگ در آن به صورت ویژه دیده شود.

نبیان یادآور شد: ۱۰ هکتار از اراضی بدون معارض مصلی توسط اداره کل راه و شهرسازی پس از تأیید سازمان ملی زمین و مسکن انعقاد قرار می‌شود.

نبیان به بحث حفاظت از اراضی دولتی توسط یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی اشاره و عنوان کرد: این یگان از سال ۹۴ تشکیل شده و روزانه مکلف به حفاظت و حراست از اراضی دولتی است و از سال گذشته سامانه ۱۶۵۶ برای دریافت گزارش‌های مردمی در این خصوص راه اندازی شده است.

اخبار مرتبط

«مدارس مسجدمحور» راه‌اندازی شود

توزیع ۲ هزار بسته غذایی طی دهه وقف در همدان

فردا نماز جمعه در استان همدان اقامه نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha