اجرای طرح شمیم حسینی یکی از برکات وقف در جامعه است

اجرای طرح شمیم حسینی یکی از برکات وقف در جامعه است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در آیین چهارمین مرحله رزمایش بزرگ مواسات و همدلی که با عنوان «شمیم حسینی» برگزار شد اظهار کرد: لازم است از خیرین و واقفانی که بساط خیر و نیکوکاری را گسترده‌اند قدردانی ویژه‌ای داشته باشیم، آنها که از نام و مال خود می‌گذرند تا رضایت الهی را کسب کنند.

وی افزود: عمر انسان هر چقدر باشد تمام شدنی است ولی آنچه باقی می‌ماند انفاق و کار نیکی است که از آدمی به جا می‌ماند و چه بهتر که آدمی صدقه‌ای جاریه از خود بجا بگذارد زیرا این کار عمری جاودانه به انسان می‌بخشد.

امام جمعه قم با بیان اینکه انفاق از بهترین و پاکیزه‌ترین اموال در راه خدا، بهترین کاری است که می‌توان انجام داد خاطرنشان کرد: به قول شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ما ملت امام حسین(ع) هستیم و ملت امام حسین، در راه اعتلای فرهنگ عاشورا و کمک به جامعه اسلامی، از جان و مال خود می‌گذرد.

وی ادامه داد: از همه افراد می‌خواهیم به سنت حسنه نبوی وقف بپیوندند و با وقف اموالشان، گامی در راه حل مشکلات نیازمندان و جامعه اسلامی بردارند.

سعیدی گفت: رزمایش مواسات و همدلی مومنانه و اجرای طرح‌هایی مانند شمیم حسینی از محل عواید موقوفاتی که سال‌هاست از وقف آنها می‌گذرد، نشان می‌دهد وقف هیچگاه از بین نمی‌رود و آثار و برکات آن برای همیشه ماندنی است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم با امانتداری در این زمینه حرکت و درآمد موقوفات را در راستای نیت واقفان هزینه می‌کند.

اخبار مرتبط

فضای مجازی در کشور رها شده است

مهلت ارسال آثار جشنواره ادبی فصل همدلی تمدیدشد

فعالیت حوزه هنری سازمان تبلیغات در کشورهای مختلف/ وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی، تبلیغ اصیل و سنتی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha