دفتر آیت‌الله ممدوحی استادسرای حوزه علمیه می‌شود

دفتر آیت‌الله ممدوحی استادسرای حوزه علمیه می‌شود

به گزارش سراج24، محمدمهدی معنوی در حاشیه آئین رونمایی از نرم افزار آثار مرحوم آیت الله ممدوحی اظهار کرد: بیت و حسینیه آیت الله ممدوحی سالیانی است که در اختیار ایشان بود.

وی افزود: مرحوم آیت الله ممدوحی در زمان حیات خود و در ایام کسالت با حوزه علمیه توافق کردند که امتیاز این مکان را برای ساخت استادسرا به حوزه علمیه واگذار کنند.

مسئول دفتر سابق مرحوم آیت الله ممدوحی بیان کرد: با هماهنگی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار کرمانشاه و راه و شهرسازی توافقی حاصل شد که به اطلاع وزیر مربوطه نیز رسیده و دستورات لازم صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه پس از مراسم چهلم مرحوم آیت الله ممدوحی مقدمات لازم اجرا خواهد شد، گفت: این مکان دارای زیربنای ۲۵۰ مترمربع است که با توجه به سال ساخت و فرسوده بودن این مکان برای تخریب و ساخت در اختیار حوزه علمیه قرار خواهد گرفت.

معنوی با اشاره به مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ساخت استادسرا، گفت: مجری طرح مذکور حوزه علمیه و شورای مدیریت حوزه علیمه قم است و این مکان بر اساس نقشه حوزه علمیه ساخته خواهد شد که امیدواریم منشأ خیر و برکت باشد.

مسئول دفتر سابق مرحوم آیت الله ممدوحی خاطرنشان کرد: این استادسرا پس از ساخت به نام مرحوم آیت الله ممدوحی نامگذاری خواهد شد و قرار است در صورت امکان حسینیه‌ای نیز با همین نام در این مکان احداث شود.

اخبار مرتبط

قمی ها قدرمجاورت حرم حضرت معصومه(س) رابدانند

جنگ نرم شیوه جدید و مؤثر استکبار جهانی در پیشبرد اهداف شیطانی است

توجه به مسائل نظام، جامعه و بین الملل رسالت حوزه علمیه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha