آیت الله علم الهدی:

حل مشکلات کشور نیازمند مدیریت جهادی است

حل مشکلات کشور نیازمند مدیریت جهادی است

به گزارش سراج24، آیت الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه مجازی در سی‌ودومین هفته برگزار نشدن نماز جمعه در مشهد مقدس، انقلاب کربلا را یک بسته آموزشی برای شیعیان عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: بزرگ‌ترین آموزه‌ای که از جریان اسارت مدیریت شده و برنامه‌ریزی شده اهل‌البیت (ع) در طول ۴۰ روز بعد از عاشورا می‌آموزیم، این است که در هیچ شرایطی، موضع انقلابی نباید عوض شود و افراد از موضع خودشان نباید برگردند.

وی با بیان اینکه نباید در مقابل تحمیل مشکلات از سوی دشمن، ناامید شویم، راه حل مشکلات امروز را مدیریت جهادی عنوان کرد و افزود: دشمن ثابت کرد غیر از تحریم دیگر هیچ کاری از او برنمی‌آید و آخرین ابزار برنده مقابله آنان با ما در مسئله تحریم است و در این نقطه دیگر متوقف شده‌اند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: البته این هم، یک درد بی‌درمان نیست، مشکل قابل حلی است، ما در برابر تحریم دشمن، راه‌های خیلی مهمی برای حل مشکل داریم کما این که در مسئله مدیریت اگر بنا شد عزیزان مسئول ما به مدیریت جهادی دست بزنند، خیلی از مشکلات قابل حل است.

وی، اعتقاد به انقلاب را تفاوت دو سبک مدیریتی کلاسیک و جهادی عنوان کرد و گفت: امروز در مشکلات معیشتی و اقتصادی، متأسفانه فاقد مدیریت جهادی در مراکز تصمیم گیری و عملیات مدیریتی هستیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دل بستن به پولی که در کشورهای دیگر داریم، راه چاره نیست، افزود: در شرایطی که دشمن ارتباطات بانکی با سایر کشورها را بسته، نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و تماشا کنیم مردم تحت فشار باشند و همه چیز مملکت از بین برود.

وی، رها کردن مدیریت کشور در این اوضاع را خیانت به انقلاب و نظام عنوان کرد و گفت: برای حل مشکلات در شرایط امروز، به مدیریت و راهیابی های جهادی، دغدغه داشتن لازم است وگرنه مشکل لاینحلی نیست که نتوانیم آن را حل کنیم.

وی بیان کرد: متأسفانه فقدان اعتقاد و روحیات جهادی به وسیله بعضی جریان‌های مسئول سبب شده مردم ما در این فشار و سختی دست و پا بزنند و روز به روز شاهد مشکلات بیشتری باشند.

اخبار مرتبط

بزرگترین قرآن خطی جهان کجاست؟ + عکس

می‌خواستم به زندگی امروز تلنگری بزنم

افق‌ آستان قدس رضوی تا سال ۱۴۱۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha