مسابقه «خاطره نویسی و دل نوشته اربعین»

مسابقه «خاطره نویسی و دل نوشته اربعین»

به گزارش سراج24، حجت الاسلام رضا دیلمی اظهارکرد: تفکر و باور بی بدیل حماسه ساز اربعین سیدالشهدا (ع)، امروز به رزمایش جهانی و محور تمدن سازی نوین اسلامی، عاشورایی و انقلابی شده است.

وی با بیان اهمیت نشر گفتمان مکتب عاشورا، افزود: در همین راستا، این مسابقه در دو بخش مسابقه خاطره نویسی و دل نوشته اربعین حسینی آغاز شده است و زائران اربعین سال های گذشته خاطرات خود را مکتوب کنند و یا می توانند دل نوشته های خود را از طریق فضای مجازی ارسال کنند.

دیلمی تصریح کرد: در شرایطی که شیوع ویروس کرونا موجب تعطیلی پیاده روی اربعین و برخی از برنامه های حضوری فرهنگی و مذهبی در سراسر کشور شده است، توجه به بسترهای فضای مجازی زمینه ساز بروز و رویش ظرفیت های جدید خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: اگر چه به علت ویروس منحوس کرونا و اقتضائات امروز کشور و جهان، راهپیمایی اربعین نداریم اما تفکر اربعین را باید در قالب های مختلف با ابتکار و خلاقیت عملیاتی کنیم و تاکنون اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: اگر امروز شاهد صلابت انقلاب اسلامی در بلندای جهان و افول تمدن غرب هستیم، ریشه در تاسی به گفتمان عاشورا و اسلام ناب دارد و این حاصل خون سیدالشهدا (ع) و حماسه کربلا است.

دیلمی گفت: مکتب سیدالشهدا، مکتب تعالی و حیات اسلام است و در گام دوم انقلاب، برای رسیدن به جامعه تمام عیار دینی و تمدن نوین اسلامی، باید عاشورایی و اربعینی بیندیشیم و عمل کنیم.

وی بیان کرد: محبت و دلدادگی به سیدالشهدا و سلاله نبی مکرم اسلام، جهانی است و در قلوب همه مسلمانان جهان و ادیان و ملت ها قرار دارد.

دیلمی عنوان کرد: محرم فصل رویش انقلابی و تمدن سازی نوین اسلامی بوده و زنده نگهداشتن حادثه عظیم عاشورا و اربعین به عنوان نقطه عطف تاریخ اسلام، یک امر ضروری و تکلیف است.

اخبار مرتبط

بهره‌مندی خانواده شهدای سلامت از تمامی مزایای شاهد

راهپیمایی اربعین جلوه‌ای از تمدن مهدوی است

برپایی نمایشگاه عکس روستایی «حنین الاربعین» در خوزستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha