امام جمعه اسالم:

حل مشکلات را نباید به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گره زد

حل مشکلات را نباید به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گره زد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش اسالم با تسلیت دهه آخر صفر و با توجه به در پیش بودن ایام شهادت پیامبر اکرم (ص) به بیان ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی پیامبر اکرم (ص) بر اساس آیات قرآن و روایات پرداخت و گفت: طبق فرمایش امیرالمومنین علی (ع) پیامبر مانند طبیبی بود که با طب خود به درمان و مداوای بیماری‌های اخلاقی و روحی جامعه می‌پرداخت.

وی به مشکلات اقتصادی به گرانی‌های غیر منطقی برخی کالاها و مایحتاج اولیه مردم اشاره کرد و افزود: همه مسئولین کشور و در رأس قوای سه گانه باید با وحدت و همفکری با رشد سرسام آور قیمت‌ها مقابله کنند.

امام جمعه اسالم با بیان اینکه مجلس و دولت و قوه قضائیه باید در طول یکدگیر باشند و هر کدام با عمل به وظیفه خود زمینه را برای اجرای هر چه بهتر قوانین و برخورد با متخلفان و قانون شکنان فراهم کنند، گفت: نباید اجازه داد مردم بیش از این بخاطر کوتاهی و قصور عده‌ای و طمع برخی منفعت طلبان تحت فشار قرار نگیرند.

باقری افزود: عدم نظارت مستمر بر نحوه تولید و توزیع و قیمت گذاری کارشناسانه و احتکار کالاهای اساسی از سوی برخی سودجویان که به طمع قیمت بیشتر کالاهای مورد نیاز مردم را پنهان می‌کنند در کنار شایعات بی اساس مثل بهانه تحریم یا صادرات بی رویه کالا به کشورهای همسایه از عوامل افزایش قیمت‌ها است که باید با قاطعیت تمام با متخلفان برخورد شود.

امام جمعه اسالم ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به پرسنل خدوم و زحمت کش نیروی انتظامی، گفت: پلیس و نیروی انتظامی از کمبود نیرو و امکانات در مضیقه هستند اما همواره با جان و دل در برقراری امنیت چه در داخل چه در مرزهای کشور جانفشانی می‌کنند.

حجت الاسلام باقری به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره و بیان کرد: سیاست استکباری و استعماری آمریکا یک اصل ثابت است و با روی کار آمدن ترامپ یا بایدن یا هر رئیس جمهور دیگری تغییر نخواهد کرد.

وی تأکید کرد: هر دو حزب حاکم بر آمریکا ضد اسلام و ضد جمهوری اسلامی ایران هستند و تجربه سالیان گذشته و نحوه برخورد رؤسای جمهور قبلی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران این موضوع را برای ما ثابت کرده است.

باقری افزود: نباید منتظر نتیجه انتخابات آمریکا باشیم و سرنوشت کشور را به آن گره بزنیم. ما باید چنان مقاوم باشیم که اصلاً انتخابات آمریکا هیچ تأثیری بر وضعیت ما نداشته باشد.

اخبار مرتبط

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

اتحاد تهران و پکن، چالشی برای دولت بایدن است

غروب قدرت‌ها را خواهیم دید

0 نظر

ارسال نظر

capcha