گلایه‌ ائمه جمعه کرمان از گرانی‌ها و عدم نظارت بر بازار

گلایه‌ ائمه جمعه کرمان از گرانی‌ها و عدم نظارت بر بازار

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی رفیعی امام جمعه فاریاب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تسلیت اربعین سیدالشهدا (ع) اظهار داشت: پیام اربعین ولایت است و  امام حسین (ع) به خاطر ولایت «الله» قیام کرد و به جنگ ولایت طاغوت رفت.

نداشتن ساختمان اداری جمعیت هلال‌احمر فاریاب زیبنده نیست

امام جمعه فاریاب از گرانی بی‌منطق اجناس ابراز نگرانی کرد و بیان داشت: قبول داریم تحریم است و جنگ اقتصادی، اما بخشی از این گرانی حاصل بی‌تدبیری‌ها و عدم اعتقاد به اقتصاد مقاومتی و چشم دوختن به خارج از مرزهاست.

 وی با اشاره به انتخابات آمریکائی‌ها که در مناظره اولیه نشان داد که حتی برنامه مدون برای مشکلات کشور خود ندارند، افزود: نتیجه انتخابات آمریکا هرچه باشد نقطه سرآغاز افول قدرت آمریکا و تبدیل شدن به یک کشور عادی‌ست.

 رفیعی به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی اشاره کرد و از نبود اداره هلال‌احمر ابراز گلایه‌مندی کرد و گفت: جمعیت هلال‌احمر فاریاب در مقابل بحران‌ها آمادگی دارد و علی‌رغم اینکه این شهرستان در معرض زلزله و سیلاب‌ها قرار دارد نداشتن ساختمان اداری جمعیت زیبنده نیست.

مشکلات اقتصادی مهمترین نگرانی مردم است

حجت‌الاسلام منتظری امام جمعه شهرستان انار اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های مردم، مشکلات اقتصادی است که به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی راه حل داخلی دارد.

وی افزود: مشکل بیکاری با ایجاد اشتغال و مشکل گرانی با جلوگیری از نگهداری غیرمتعارف اجناس در انبارها و مشکل مسکن، عمل به وعده‌ها برای ساخت مسکن و مشکل کاهش ارزش پول با مقابله با توطئه امنیتی سیاسی برای بالابردن نرخ ارز قابل حل است.

منتظری افزود: مشکل موانع برای تحقق شعار جهش تولید، جلوگیری از واردات بی‌رویه و جلوگیری از کمبود قطعات یدکی، سفارش‌دهی به مراکز تحقیق و پژوهش و قطعه‌سازی موجود در کشور حل می‌شود.

وی ادامه داد: همه مشکلات، علاج داخلی دارد و اقتصاد ایران نه گروگان برجام است و نه در گرو انتخابات آمریکا است.

امام جمعه شهر انار متذکر شد: با توجه به وضعیت قرمزی که در اکثر نقاط کشور وجود دارد، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نهایت دقت را در رعایت امور بهداشتی اعم از حفظ فاصله اجتماعی، زدن ماسک و...داشته باشیم.

مسئولان بر بازار نظارت کنید

حجت‌الاسلام امین‌رضا کمالی امام جمعه موقت جیرفت اظهار داشت: انقلاب اسلامی وارد دهه پنجم از عمر با برکت خود شده است و دشمنان در ۴۰ سال گذشته در تلاش به زانو درآوردن این ملت بوده‌اند و آمریکا و استکبار جهانی ابزار تحریم را برای به زانو درآوردن این ملت استفاده کرده است که در سال ۱۳۵۹ بود که به بهانه تسخیر لانه جاسوسی، ایران برای اولین بار تحریم شد.

کمالی افزود: تحریف یعنی واقعیت‌ها را وارونه نشان دادن و ارزش‌ها جای خود را به ضد ارزش‌ها دهند و اگر بتوانید تحریف را از بین ببرید آن وقت، شما پیروز میدان هستید و ابزار دشمن برای پیاده کردن تحریم‌ها و خسته کردن مردم، تحریف است و خطر تحریف آنقدر زیاد است که ما را در جریان دشمن‌شناسی دچار اشتباه می‌کند.

کمالی گفت: امروز تحریم و مشکلات اقتصادی داریم، اما عامل این مشکلات چه کسی و با چه هدفی بود؟ هدف آن‌ها ناکارآمد نشان دادن ولایت و اسلام است و سکه تحریم، ۲ رو دارد که یک روی آن رسانه‌ها هستند، رسانه‌هایی که به جریان ارزشی حمله می‌کنند و غرب‌گرا هستند و اینها بین معیشت و عقل دوگانه و تقابل ایجاد می‌کنند ما به عنوان امت امام حسین( ع) آگاه و بیدار باشید و از کربلا درس بگیریم و با مطالعه قانون اساسی وظیفه هر کسی را اعلام کنیم.

کمالی افزود: مسئولان بر بازار نظارت کنید چرا به مغازه‌هایی که احتکار و گران‌فروشی می‌کنند و موجب می‌شوند که مردم فقیر فقیرتر شوند، وارد نمی‌شوید و کاری نمی‌کنید.

اخبار مرتبط

کمک‌های مؤمنانه در قالب طرح شهید سلیمانی

آغاز به‌کار طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا

فرهنگ جهاد و شهادت از بین رفتنی نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha