اراده اربعینی‌های جامانده در پویش "سفیته النجاه"

اراده اربعینی‌های جامانده در پویش "سفیته النجاه"

به  گزارش سراج24، علیرضا یزدانی امروز در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه رشت در مصلای این شهر با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر ستاد دیه استان برای رفع مشکلان افراد گرفتار در زندان به دلیل مشکلات مالی اظهار کرد: دو گروه زندانی در زندان‌ها به سر می‌برند که به زندانیان جرائم عمد و جرائم غیر عمد تقسیم می‌شوند لذا ستاد دیه استان با زندانیان جرائم عمد هیچ کاری ندارند.

وی با اشاره به فعالیت‌های ستاد دیه استان برای رفع مشکلات زندانی‌های غیر عمد گفت: زندانیان غیر عمد زندانیان بی‌گناه هستند چراکه  برخی تنها برای مشکلات مالی متأثر از نوسانات بازار گرفتارشده و چک‌های زیادی از آنان برای اجرا تحویل قانون می‌شود، این‌گونه افراد بی‌گناه وارد این مسیر می‌شوند‌.

رئیس ستاد دیه استان گیلان با بیان اینکه در دو سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ زندانی جرائم غیر عمد در گیلان به حول قوه الهی و با کمک خیرین آزاد شدند، افزود:  تنها ۴۵۰ زندانی جرائم غیر عمد در  زندان‌های استان گیلان به سر می‌برند که چشم‌انتظار خیرین خیراندیشی هستند که برای رضای خدا در عمل خیر شرکت کنند.

وی با اشاره به آزادسازی ۴۱۱ زندانی جرائم غیر عمد با ۱۷۵ میلیارد تومان سال گذشته بیان کرد:  همه این ۱۷۵ میلیارد تومان پرداخت‌نشده بلکه ستاد دیه با دعوت از شکات از آن‌ها تخفیف گرفته و با تخفیف از شکات،  آزادی زندانی انجام‌شده است.

یزدانی با بیان اینکه از  بدهکاری ۴۱۱ نفر در سال گذشته  ۳۶ درصد از آن‌ها مورد گذشته شکات قرارگرفته است، گفت: بیش از ۶۰ میلیارد تومان گذشت و تخفیف صورت گرفته و مازاد آن با کمک خیرین و تخصیص وام  منجر به آزادی زندانیان غیر عمد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه گیلان زندانیان جرائم غیر عمد را بدهکاران مالی، دیه، مهریه، نفقه عنوان کرد و افزود: کارفرمایان آسیب دیدگان حوادث کارگاهی که در پرداخت دیه ناتوان هستند و همچنین  به‌صورت محدود  پرداخت دیه قتل‌های شبه عمد  نیز موردحمایت قرار می‌گیرند.

وی با تأکید بر راه‌اندازی فراخوان و پویش "سفیته النجاه" که از اربعین آغازشده‌ و تا آخر صفر ادامه دارد، تصریح کرد: در سال گذشته ۷۰ هزار نفر گیلانی به کربلای معلا با پای پیاده مشرف شدند و انتظار می‌رود که امسال هرکدام از این زائران بخشی از هزینه اربعین خود را به این پویش اختصاص دهند  تا اتفاق بزرگ برای زندانیان غیر عمد رقم بخورد.

یزدانی خطاب به عاشقان و دل‌سوختگان سیدالشهدا گفت: انتظار می‌رود تا زائرین سال‌های گذشته کربلا که امسال به مصلحت از  این موهبت جامانده‌اند،  همت کنند و با عزم راسخ خود بستر  اتفاق بزرگ در این عمل خیر  را فراهم کنند.

مدیرعامل ستاد دیه گیلان با بیان اینکه اگر اربعینی‌های سال گذشته  یک‌سوم هزینه کرد سفر سال گذشته خود را در مسیر آزادسازی جرائم غیر عمد هزینه کنند هیچ زندانی غیرعمدی در گیلان باقی نمی‌ماند، گفت: بنا به روایات، امیدبخشی در دل انسان‌های ناامید افضل عبادات است و انتظار می‌رود تا اربعینی‌های عزیز با عزم راسخ خود  امید را در دل این افراد گرفتار ایجاد کنند.

 وی با بیان اینکه خیرین می‌توانند با واریز خیرات خود به شماره کارت  ستاد دیه استان به شماره ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۵۱۶۴۹۸ بانک تجارت در  این خیر شریک باشند، افزود: با توجه به سبقه ایرانیان فرهیخته و نوع‌دوست، بی‌شک  اتفاقات مهمی در  مسیر آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد اتفاق می‌افتد.

اخبار مرتبط

راهپیمایی میلیونی اربعین از آثار به جامانده از سردار سلیمانی است

برترین‌های سوگواره هنری «اربعین» معرفی شدند

ترکیب شعر و نغمه‌ها در آثار محمدرضا طاهری یک اثر هنری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha