کاروان خودرویی جوانان رشت در اربعین حسین (ع)

کاروان خودرویی جوانان رشت در اربعین حسین (ع)

به گزارش سراج24، هم‌زمان با روز اربعین حسینی عاشقان اهل‌بیت (ع) در شهر رشت با راه‌اندازی کاروان خودرویی تحت عنوان «جاماندگان اربعین» در قالب هیات های مذهبی به اقامه عزا در این روز پرداختند.

این کاروان حرکت خود را از صبح روز اربعین (پنج‌شنبه) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از حسینیه آیت‌الله بهجت آغاز کردند و با عبور از خیابان‌های اصلی شهر رشت و مسیر بقعه متبرکه دانای علی (ع) تا گلزار شهدای رشت به طول حدود ۳۰ کیلومتر جلوه‌های ویژه‌ای از عشق و ارادت خود را به خاندان اهل‌بیت (ع) به نمایش گذاشتند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و دستور ستاد ملی کرونا، علاوه بر ممنوعیت پیاده‌روی اربعین، امکان برگزاری پیاده‌روی نمادین هم وجود نداشت و بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته‌شده در راستای به نمایش گذاشته شدن علاقه و ارادت مردم شهرستان رشت به این مسیر پر از عشق، روز اربعین کاروان‌های خودرویی جایگزین برنامه پیاده‌روی اربعین سال‌های گذشته شد.

این اقدام جوانان هیات محبین الحسین (ع) در راستای همنوایی با اسرای کربلای در واقعه عاشورا بود و ده‌ها خودرو از شهروندان شهر رشت حضور داشتند و تا زیارت اربعین را بانوای حجت‌الاسلام محمد مدنى قرائت کردند‌.

اخبار مرتبط

دخترم عاقبت بخیر شد

تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری ناشی از کرونا دغدغه متولیان است

لزوم حذف کلاس های مختلط از مدارس خراسان جنوبی

0 نظر

ارسال نظر

capcha