پیام اربعین ظلم‌ستیزی و عدالت‌محوری است

 پیام اربعین ظلم‌ستیزی و عدالت‌محوری است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین بهمن عباسیان کارشناس مذهبی و رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در برنامه گفتگوی فرهنگی رادیو گفت‌وگو درباره فرهنگ عاشورا و اربعین گفت: اربعین به معنای زنده نگاه داشتن عاشوراست. در روایات آمده است که مؤمن ۵ نشانه دارد و یکی از آنها زیارت اربعین است و همچنین آمده که اگر کسی قدم بردارد و با پای پیاده به زیارت اباعبدالله برود، هر قدم او ثواب حج و عمره برای او دارد و یک گناه از او کاسته می‌شود.

وی افزود: شعار مردم در روز اربعین لبیک یا حسین است که نگاهی به گذشته تاریخ دارد، و دیگر مفهوم نهفته در این شعار این است که باید حسین زمان خود یعنی امام زمان (عج) را دریابیم و زیر بار ظلم نرویم و به سمت عدالت خواهی و ظلم ستیزی گام برداریم.

حجت الاسلام عباسیان پیام اربعین را ظلم ستیزی و عدالت محوری دانست و گفت: پیام اربعین به تمام دنیا رسیده است. اباعبدالله الحسین پدر بندگی خداست و هیچکدام از پیامبران و امامان مانند امام حسین (ع) به طور تمام و اکمل توفیق ابراز بندگی را نداشته‌اند.

رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در ادامه توضیح داد: ما امسال دچار بلایی به نام کرونا هستیم، در این روزها از نعمت‌های بسیاری مانند زیارت، صله ارحام، برگزاری جلسات پرشور سید الشهدا آنطور که شاید و باید محروم شدیم و غمگین از این همه فاصله ایجاد شده، به این روایت رسیدم، که کمی دلخوش شدم، «من اراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیاره» (کسی که خداوند خیر او را بخواهد محبت امام حسین (ع) در دلش می‌اندازد و عشق و شوق زیارت او را در وجودش قرار می‌دهد). و این چراغ سبزی است که به ما می‌گوید این طور نیست که از چشم خدا افتادیم. خداوند تبارک و تعالی محبت سید الشهدا را در دل ما قرار داده است و این خیرخواهی خداوند نسبت به ماست.

وی، اربعین حسین علیه السلام یک تجمع بین‌المللی است، افزود: اگر می‌خواهیم زمینه ساز ظهور امام زمان عج باشیم، باید امام حسین (ع) را به مردم بشناسانیم و راه او را به مردم معرفی کنیم.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه اربعین یک حماسه سترگ و بزرگ و منشور جاودانه‌ای برای شیعیان است، خاطرنشان شد: راز ماندگاری امام حسین (ع)، چهره سرخ حقیقت بعد از آن طوفان رنج، پشت ابری از ریا می‌ماند اگر زینب نبود. درست است که راز ماندگاری امام حسین علیه السلام را عوامل متعدد می‌دانیم. لیکن، همان طوری که هر انقلابی دو چهره قیام و پیام دارد، بدون شک پیام رسان انقلاب کربلا، زینب (س) بود و زینب توانست خون را بر شمشیر پیروز کند و کاروان سالار باشد و در شام هیمنه یزید را بشکند و حقانیت عاشوراییان را در آنجا منتشر کند.

اخبار مرتبط

داستان پرماجرای ۴۰ تازه‌مسلمان؛ از کاباره‌های مجلل پاریس تا روضه امام حسین(ع)

تاریخ افتتاح سردابهای حرم مطهر امام حسین (ع) اعلام شد

آمار دقیق شهدا در جنگ شهرها

0 نظر

ارسال نظر

capcha