از خدمت اربعین با چاشنی مهر تا برپایی ۱۰۰ ایستگاه توسط موکب‌ها

از خدمت اربعین با چاشنی مهر تا برپایی ۱۰۰ ایستگاه توسط موکب‌ها

به گزارش سراج24، محمدحسن اصغری امروز درباره برنامه‌های موکب‌ها به‌مناسبت اربعین حسینی در مازندران اظهار کرد: مازندران دارای ۲۸ موکب در سطح استان است که به‌مناسبت اربعین حسینی حدود ۱۰۰ ایستگاه با خدمات مختلف در سطح شهرهای مازندران برپا خواهند کرد.

وی افزود: یکی از خدمات برپایی ایستگاه سلامت ویژه اربعین حسینی است که در این ایستگاه خدمات مختلفی ازجمله توزیع ماسک‌، مواد ضدعفونی صورت می‌گیرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران اضافه کرد: از دیگر خدمات توزیع دارو و انجام ویزیت است که این موضوع نیز در دستور کار قرار دارد.

اصغری یادآور شد:  قرار است تجمع روز اربعین برای قرائت زیارت اربعین برگزار شود که در این زمینه موکب‌های عزاداری فعال هستند.

وی تصریح کرد: بیش از ۵ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان برای مقابله با کرونا، تهیه مواد ضدعفونیپ کننده، دستکش، ماسک، لوازم بیمارستانی و کمک مومنانه  و 2 میلیارد تومان برای بازسازی عتبات عالیات با همکاری موکب‌ها و هیات‌های مذهبی استان جمع‌آوری شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران خاطرنشان کرد: از دیگر خدمات توزیع کمک‌های مومنانه و پویش مهربانی است که در این زمینه موکب‌های عزاداری خدمات قابل توجهی داشتند.

اصغری در پایان گفت: در کنار توزیع بسته‌های کمک مومنانه و سایر اقدامات بحث جمع‌آوری نذورات برای ساخت صحن حضرت زینب(س) در دستور کار قرار دارد.

اخبار مرتبط

تمبر اربعین ۱۴۰۰ رونمایی شد

بیم محروم شدن از غافله اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است

اعزام 500 موکب به عراق در صورت برپایی محدود اربعین 1400

0 نظر

ارسال نظر

capcha