مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

امسال برنامه‌های اربعین در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود

امسال برنامه‌های اربعین در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده با بیان اینکه در روز اربعین با تدبیر الهی یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد، اظهار کرد: اربعین حسینی درس زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت و احیای حقیقت در مقابل طوفان تبلیغات دشمن را به ما می‌آموزد.

وی با یادآوری فضیلت قرائت زیارت اربعین، گفت: اربعین حسینی نقطه آغازی برای تزریق خون حسین بن علی (ع) در کالبد جامعه اسلامی است، برای این روز خواندن «زیارت اربعین» توصیه شده است و با توجه به اینکه امسال پیاده روی اربعین حسینی برگزار نشد یکی از راه‌های یاد آن حضرت قرائت زیارت اربعین است که در این روز از طریق موذنه تمامی مساجد استان پخش خواهد شد و مردم در منازل خودشان این زیارت نامه را قرائت می‌کنند.

ضرورت الگوگیری از حضرت زینب (س) در انتقال پیام انقلاب اسلامی به نسل جوان جامعه

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل با اشاره به نقش مؤثر حضرت زینب (س) در زنده نگه داشتن حادثه کربلا، خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) با روایت واقعه کربلا باعث زنده ماندن این حادثه بزرگ شد و با اقدام شجاعانه خود دشمن را خوار و حقیر کرد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده با تاکید بر الگوگیری از سیره حضرت زینب (س) در جاودانه کردن یاد شهدا، تصریح کرد: اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلی این انقلاب به حفظ یاد و آثار شهدا کمر همت نبندند، نسل‌های آینده از شناخت راه و هدف شهدا دور خواهند ماند لذا بایستی رشادت و پیام رسانی حضرت زینب (س) الگوی همگان شود تا پیام انقلاب به نسل‌های بعدی انتقال یابد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به شرایط پیش آمده از انتشار ویروس کرونا، از اجرای برنامه‌های مراسم اربعین حسینی در فضای مجازی رسانه‌ای خبر داد و گفت: امسال بنا به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، برنامه‌های اربعین با بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی و رسانه برگزار می‌شود تا ضمن اینکه سلامت مردم مورد توجه قرار می‌گیرد، برنامه‌های سخنرانی، مداحی و قرائت زیارت اربعین نیز برای استفاده مردم از صدا و سیما پخش خواهد شد.

تدام کمک‌های مؤمنانه در اربعین حسینی

حجت الاسلام جعفرزاده خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل به همت ستاد مردمی اربعین حسینی تمامی برنامه‌های عزاداری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و توجه جدی به عافیت مردم اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال برنامه‌های اربعین در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، افزود: در فضای مجازی نیز تولید محتوا از جمله بارگذاری مطالب، فایل صوتی و تصویری سخنرانی‌های مذهبی و مداحی و قرائت زیارت اربعین انجام و برای انتشار این برنامه‌ها در روز اربعین نیز هماهنگی‌های انجام شده است.

اجرای مداحی در مقابل منزل شهدا

حجت الاسلام جعفرزاده گفت: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده توسط ستاد مردمی اربعین حسینی تعدادی از هیئت‌های مذهبی در روز اربعین در مقابل منزل شهدا حضور یافته و به مدت ۱۵ دقیقه در فضای باز برنامه اجرا خواهند کرد که این برنامه شامل مداحی و قرائت زیارت اربعین است.

وی به توزیع بسته‌های معیشتی همزمان با روز اربعین حسینی در مناطق حاشیه‌ای استان اشاره کرد و گفت: امسال نیز با در نظر گرفتن شرایط حاکم و رعایت پروتکل‌ها، بسته‌های معیشتی همچون دیگر ایام سال در بین افراد بی بضاعت و نیازمندان مناطق محروم استان اردبیل توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

آغاز به‌کار طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا

۳۰ طلبه کرمانشاهی در بخش کرونایی بیمارستان‌ها خدمت می‌کنند

«سید نعمت موسوی» پنجمین شهید مدافع سلامت زنجان

0 نظر

ارسال نظر

capcha