مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان:

اجتماع عزاداران اربعین در پیاده‌راه بوعلی همدان برگزار می شود

اجتماع عزاداران اربعین در پیاده‌راه بوعلی همدان برگزار می شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمدهادی نظیری بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موج جدیدی از شیوع کرونا را در کشور و استان همدان سپری می‌کنیم، گفت: توصیه کارشناسان ستاد مدیریت کرونا در استان همدان محدود کردن اجتماعات و تعطیلی آنها است.

وی با بیان اینکه مراسم مذهبی و اجتماعات هیئت‌های حسینی تا اطلاع بعدی ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار نخواهد شد، گفت: برنامه‌های اربعین امسال را در قالب پویش‌های مجازی دنبال می‌کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به برگزاری برنامه «هر منزل یک حسینیه» و پویش «ثبت خاطرات سفر اربعین» گفت: توصیه می‌کنیم خانواده‌ها هزینه سفر به کربلا را برای کمک‌های مومنانه صرف کنند.

حجت الاسلام نظیری در ادامه با بیان اینکه به نیابت از مردم در شهرهای با وضعیت زرد شیوع کرونا برنامه‌ای در روز اربعین انجام می‌شود که شهر همدان نیز این برنامه را فردا برگزار خواهد کرد و شامل اجتماعی محدود است؛ گفت: این برنامه از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ صبح در پیاده راه بوعلی و به صورت محدود برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه به میزانی که شرایط مکانی و ضوابط بهداشتی اجازه دهد افراد را پذیرش می‌کنیم، گفت: علاقمندان رأس ساعت ۱۰ در محل حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برنامه قرائت زیارت اربعین، مداحی و سخنرانی امام جمعه همدان برای این مراسم پیش بینی شده است؛ پیشنهاد داد که شرکت‌کنندگان از درب منزل با حمل پرچم به سمت میدان امام و پیاده راه بوعلی حرکت کنند.

اخبار مرتبط

ازدواج و هفت‌خان تشریفات/ کرونا به یاری زوج‌های جوان شتافت

ماهی قرمز عامل انتقال کرونا نیست اما مراقب باشید

آیا داخل خانه هم باید ماسک بزنیم؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha