مستند «مهران تا مهران» امشب روی آنتن شبکه افق می‌رود

مستند «مهران تا مهران» امشب روی آنتن شبکه افق می‌رود

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «مهران تا مهران» تهیه شده در گروه مستند روایت فتح و به کارگردانی محمد زارع، روایتی متفاوت از آزادسازی شهر مهران است که چهارشنبه ۱۶ مهر ماه روی آنتن شبکه افق می‌رود.

محمد زارع کارگردان مستند «مهران تا مهران» گفت: مهران تنها شهری است که در دوران دفاع مقدس چندین بار دست به دست شد، مستند «مهران تا مهران» روایتی است از دومین سقوط شهر مهران در سال ۶۵ تا حضور مک فارلین در ایران و در نهایت بازپس‌گیری مهران به دستور امام خمینی(ره).

زارع با بیان اینکه فتح الباب مستند «مهران تا مهران» پیاده روی اربعین و خروج زوار ایرانی از مرز مهران به سمت کربلا است، افزود: مهران علاوه بر اینکه مأمن ایثار و شهادت مردان این سرزمین است از دیر باز معبر و ممر مراودات تاریخی، اقتصادی مردمان ۲ سوی مرز بوده است.

وی در پایان عنوان کرد: با شروع تحقیقات تیم تولید و پیشرفت این تحقیقات در مورد آزادسازی مهران در سال ۶۵، پشت پرده دومین مرحله آزادسازی مهران بیشتر برایمان روشن می‌شد و به این نتیجه رسیدیم که آمریکا همان آمریکا و نگرش سیاسی حاکم بر قوه مجریه هم همان نگاه به آمریکا در سال ۶۵ است.

در کارنامه کاری محمد زارع آثاری همچون مستند «پهلوان احمد»، «آرزویم را دعا کن»، «سایه بان»، «باتمیان گون»، «علم برافراشته» و «شیر کوهستان» به چشم می‌خورد.

مستند «مهران تا مهران» تهیه شده در گروه مستند روایت فتح و به کارگردانی محمد زارع، چهارشنبه ۱۶ مهر ماه ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه افق می‌رود و پنجشنبه ساعت ۱۶ و شنبه ساعت ۹ صبح بازپخش آن است.

اخبار مرتبط

دعای آیت‌الله‌ بهاءالدینی مایه آرامش فرماندهان دفاع مقدس بود

تالار اندیشه میزبان جدیدترین مستند جنجالی با موضوع طالبان/ میزگرد تخصصی بررسی تحولات افغانستان

فیلم‌ساز انقلابی یعنی این؛ هرجا مظلومی باشد، برایش فیلم می سازم

0 نظر

ارسال نظر

capcha