ترمیم دندان ۲ هزار نیازمند/ دندان‌پزشکانی که همت جهادی دارند

ترمیم دندان ۲ هزار نیازمند/ دندان‌پزشکانی که همت جهادی دارند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سیدامیر عبدالملکی مسئول گروه جهادی الکفیل اظهار داشت: این گروه جهادی از ابتدای شیوع ویروس کرونا، بنا به فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری با کمک خیرین، فعالیت‌های عام‌المنفعه خود را در سیستان و بلوچستان مستقر کرده است و با حضور جهادگرانی از طلاب و دانشجویان در مناطق جنوبی این استان به ویژه شهرستان دلگان مشغول فعالیت است.

وی افزود: سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با پاکستان و خلیج فارس از شرایط خاصی برخوردار است و محرومیت‌های بسیاری نیز دارد. ما در این استان توزیع سبد کالا و طبخ غذای گرم را در دستور کار داشتیم که اوج آن در ایام عید غدیر رقم خورد و هزاران نفر از این کمک‌رسانی‌ها برخوردار شدند.

گزارش کوتاهی از تلاش‌های گروه جهادی الکفیل در شهرستان دلگان

عبدالملکی گفت: با شروع ماه محرم و صفر پویش نذر حسینی را برای کمک‌رسانی به مردم این استان به صورت جدی دنبال کردیم. باتوجه به اینکه امسال پیاده‌روی اربعین به دلیل کرونا تعطیل شده است، تصمیم گرفتیم همان خدماتی که هرسال در مسیر پیاده‌روی ارائه می‌شد، برای مردم این منطقه عملیاتی کنیم.


طبخ غذای گرم از سوی گروه جهادی الکفیل برای نیازمندان سیستان و بلوچستان در ایام اربعین

مسئول گروه جهادی الکفیل با بیان اینکه خدمات این گروه جهادی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی و بسیج سازندگی دلگان در حال انجام است، تصریح کرد: در شهرستان دلگان روستاییان و کپرنشینان بسیاری حضور دارند که بنا داریم در یک هفته پیش‌روی روزانه ۵ تا ۱۰ هزار پرس غذای گرم برای آنان طبخ کنیم تا در نهایت ۷۰ هزار پرس غذا به دست آنان برسد.

توزیع روزانه ۵ تا ۱۰ هزار پرس غذای گرم از سوی جهادگران الکفیل میان نیازمندان 

وی از ارائه خدمات پزشکی به نیازمندان این منطقه خبر داد و گفت: گروه جهادی منتظران ظهور هر سال ۵ درمانگاه صحرایی در مسیر پیاده‌روی اربعین برپا می‌کردند که امسال به کمک ما در سیستان و بلوچستان آمده‌اند. این گروه در مجموع با حضور ۴۰ نیروی پزشکی که به صورت شیفتی در منطقه حضور پیدا می‌کنند، خدمات دندانپزشکی، بینایی‌سنجی، ارائه عینک رایگان، ویزیت عمومی افراد و بیماری‌های زنان را انجام می‌دهند. 

عبدالملکی تصریح کرد: این گروه برنامه‌ریزی کرده تا از روز چهارشنبه گذشته تا پایان اربعین به ۲ هزار نفر خدمات دندانپزشکی اعم از کشیدن دندان‌ها، ترمیم و ... ارائه کند.


پزشکان گروه جهادی منتظران ظهور که هرساله در کربلای معلی حضور پیدا می‌کردند، اما امسال بناست

به نیازمندان سیستان و بلوچستان خدمت‌رسانی کنند

مسئول گروه جهادی الکفیل با اشاره به اینکه این گروه درحال آماده‌سازی بستر لازم و شناسایی نیازمندان برای ارائه ۲ هزار جهیزیه در ایام ماه ربیع‌الاول است، گفت: با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره)، خیریه حضرت رقیه و قرارگاه محرومیت زدایی بناست در ماه ربیع‌الاول ۲ هزار جهیزینه شامل ۱۰ قلم کالا در مجموع به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال تهیه و میان دختران نیازمند این منطقه توزیع کنیم.

توزیع لوازم التحریر میان کودکان نیازمند سیستان و بلوچستان

وی گفت: یکی دیگر از خدمات این گروه جهادی در سیستان و بلوچستان، احداث دو باب مدرسه است که کلنگ یکی از مدارس در منطقه «جلگه چاه هاشم» به زمین خورده و احداث آن در حال انجام است و کلنگ دیگری روز اربعین زده خواهد شد که بناست مدرسه‌ای ویژه دانش‌آموزان استثنایی باشد. این دو مدرسه ان‌شاءالله تا دهه فجر تکمیل و بهره‌برداری خواهد شد.


کلنگ‌زنی احداث یک باب مدرسه در شهرستان دلگان. این مدسه بناست تا دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری شود

عبدالملکی ادامه داد: ارائه مشاوره در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی و خانواده نیز در این منطقه برای زنان در حال انجام است تا ان‌شاءالله بسیاری از مشکلات این حوزه را نیز بتوانیم برطرف کنیم.

مسئول گروه جهادی الکفیل با اشاره به اینکه با توجه به شرایط کرونایی، توزیع هزاران بسته اقلام بهداشتی نیز در دستور کار بوده است، گفت: با فرا رسیدن ایام سال تحصیلی بسته‌های لوازم‌التحریر و بسته‌های اقلام بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی کننده تهیه و میان مردم این منطقه توزیع شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم و خیرین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای مشارکت در این امور خیریه به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۱۵۳۷۰۱ به نام گروه جهادی الکفیل واریز کنند.

اخبار مرتبط

مداح جهادی که وارد میدان عمل شد

تغییر الگوی آموزش به کودکان در مناطق محروم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha