۲ گالری موزه دفاع مقدس سمنان امسال آماده می‌شود

۲ گالری موزه دفاع مقدس سمنان امسال آماده می‌شود

به گزارش سراج24، سرهنگ محمدحسن سلامی، با اشاره به روند احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان سمنان اظهار کرد: این مرکز، یکی از بزرگ‌ترین پارک موزه‌های شرق کشور محسوب می‌شود که در نوع چیدمان و محتواهای ارائه‌شده در آن جزو پیشرفته‌ترین‌ها خواهد بود.

او با بیان اینکه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان سمنان جزو مصوبه‌های سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به این استان است، گفت: شرایط کشور به لحاظ اقتصادی اقتضا می‌کند تا همه نهادها برای تکمیل و بهره‌برداری هر چه سریع‌تر این مرکز وارد میدان شوند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان افزود: با توجه به کمک‌های محدودی که هم‌اکنون انجام می‌شود، روند اجرای پروژه و پیشرفت آن کند است؛ در سفر دور دوم دولت، مصوبه‌ای گذرانده شد تا از اعتبارات دولتی برای موزه‌آرایی این مرکز استفاده شود و فعالیت‌ها از گام عمرانی به محتوایی انتقال یابد.

سلامی با اشاره به ظرفیت‌های استانی برای کمک به تکمیل هر چه سریع‌تر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس این استان افزود: محوطه‌سازی این مرکز به همت شهرداری سمنان هم‌اکنون دنبال می‌شود و امسال عزم جدی وجود دارد تا بخش عمده‌ای از محوطه‌سازی آن به پایان برسد.

او ادامه داد: دو گالری از هشت گالری پیش‌بینی‌شده در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان سمنان امسال موزه‌آرایی می‌شود و تجهیزات آن هم‌اکنون در حال آماده‌سازی است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان بیان کرد: با همین وضع هم امروز استفاده‌های مطلوبی از مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان برای مخابره پیغام فتح سال‌های جنگ انجام می‌شود و در قالب بازدیدهای گروهی، تاکنون بیش از ۱۵ هزار نفر از این مرکز دیدن کرده‌اند و برنامه‌های فرهنگی مطلوبی نیز در آن اجرا می‌شود.

سلامی با بیان اینکه تلاش شده است تا محتوای برنامه‌های در دست اجرا در این مرکز به شکلی باشد که مخاطب را جذب کند، گفت: دانشجویان و دانش‌آموزان در گروه‌های مختلف از این مرکز تاکنون بازدیدهای متعددی داشته‌اند.

او ادامه داد: کاربردی شدن درس معارف دفاع مقدس یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان در بخش میدانی پیگیری می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان اضافه کرد: موزه دفاع مقدس سمنان، امسال تا حد قابل قبولی بهره‌برداری خواهد شد و تا پایان سال، گالری‌هایی موزه‌آرایی می‌شود و پیگیری شده است تا این هدف محقق شود.

سلامی با اشاره به نوسان قیمت‌ها برای تکمیل و بهره‌برداری مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان سمنان گفت: ۴۰ میلیارد تومان پیش‌بینی اولیه اجرای این طرح بود؛ اما هم‌اکنون با توجه به نوسان دائمی قیمت‌ها، برآورد دقیقی قابل ارائه نیست.

اخبار مرتبط

سمنان و گرمسار در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند

خاطراتی از حاج قاسم به نقل همرزمانش و دیگران

نشست دوم از سلسله جلسات زندگی دیجیتال

0 نظر

ارسال نظر

capcha