مجموعه‌داستان رضوی «پرواز پروانه‌ها» برای بچه‌ها چاپ شد

مجموعه‌داستان رضوی «پرواز پروانه‌ها» برای بچه‌ها چاپ شد

به گزارش سراج24، کتاب «پرواز پروانه‌ها» دربرگیرنده داستان‌های کودک در حوزه ادبیات رضوی با گردآوری مریم بصیری و تصویرگری مهسا برومند به‌تازگی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌مجموعه شامل داستان‌های رضوی برای کودکان است و سعی دارد کرامات امام رضا (ع) و آداب زیارت را از زبان کودکان برای کودکان بازگو کند و آن‌ها را با مشهد و امامی که در این شهر مدفون است، آشنا کند.

«پرواز پروانه‌ها»، شامل ۱۳ داستان از حمیده مقدسی، زهرا اخلاقی، زینب بخشایش، سارا اسماعیلی، بنت‌الهدی قاسمی، طهورا کریمیان، فاطمه طوسی، رقیه بابایی، فاطمه‌زهرا پوریایی، شیما پوریایی، معصومه کرمی، فاطمه اکبری اصل، و فاطمه کوثری‌نیا است. شخصیت‌های اصلی هم گاه کودک، گاه جونده‌ای چون موش، گاه پرندگانی چون کلاغ، زاغ و گنجشک، گاه گل‌ها، گاه وسایل خیاطی، گاه تسبیح، درِ حرم، کفش زائران و... هستند که با تکنیک تشخّص، زنده‌نمایی و جان‌پنداری نگارش شده‌اند.

بصیری درباره چگونگی آماده‌سازی این‌کتاب می‌گوید: برای این مجموعه دوستان کارهای مشابه را بررسی کرده و طرح‌های تاریخی یا معاصر خود را ارائه دادند. کار من فقط بررسی ایده‌ها، طرح‌ها، نظارت در مراحل نگارش، نقد و نظر، بازخوانی‌های مکرر و ویرایش مختصر برای ارائه آثار به ناشر و پیگیری مراحل چاپ بود.

این‌کتاب با ۸۵ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۴ هزار تومان منتشر شده است.

اخبار مرتبط

دستور سردار سلامی به سپاه‌های استانی/ از راه‌اندازی داروخانه‌های سیار تا تامین مایحتاج خانواده‌های کرونایی

اجرای تعزیه‌خوانی در آمفی‌تئاتر روباز باغ کتاب

چاپ زندگی‌نامه جوانی که اهل تظاهر نبود

0 نظر

ارسال نظر

capcha