امسال موکب ها به ایستگاه سلامت تبدیل می‌شوند

امسال موکب ها به ایستگاه سلامت تبدیل می‌شوند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام برومند رازیانی ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد شئون شهرستان با موضوع اربعین با اشاره به اینکه طی سالیان گذشته مراسم باشکوه پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) و برپایی موکب برگزار می‌شد، اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا مانند سالهای گذشته پیاده‌روی نخواهیم داشت و موکب‌های اربعین تبدیل به ایستگاه‌های سلامت محور خواهند شد.

وی گفت: کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حفظ جان مردم، موجب محدودیت در برگزاری آئین‌های عزاداری شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز افزود: برای جایگزینی برنامه‌های فرهنگی به‌جای پیاده‌روی اربعین، با همکاری نهادهای اجرائی شهرستان تأمین کمک‌های معیشتی برای مناطق فقیر و محروم در دستور کار است که ‌توان هیئات‌های شهرستان در جمع‌آوری و توزیع نذورات در این راستا خواهد بود.

حجت‌الاسلام رازیانی گفت: بخشی از نذورات جمع آوری شده در موکب‌ها با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام و کانون‌های فرهنگی تبلیغی پویان در راستای کمک‌های مومنانه و تهیه بسته‌های معیشتی و لوازم التحریر و مواد ضدعفونی و ماسک سازماندهی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با زیارت اربعین دربقاع متبرکه با اداره اوقاف و امور خیریه سقز هماهنگی‌های لازم انجام شده تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برنامه‌ای یک ساعته برگزار شود.

وی، محیط آرایی شهری را از دیگر برنامه‌های این ستاد عنوان کردو اظهار کرد: شهرداری سقز، محیط آرایی شهری را انجام خواهد داد؛ همچنین تمامی ادارات شهرستان شعار امسال اربعین "الحسین سفینه النجاه" را در مقابل ادارات خود نصب خواهند کرد تا فضای شهر آکنده از جلوه‌های اربعین شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز بر اهمیت محتواسازی در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: باید فضای مجازی را هم مثل خانه‌هایمان، به حسینیه تبدیل کنیم تا گرامیداشت اربعین در شبکه‌های مجازی نیز نمود داشته باشد.

رازیانی در پایان تصریح کرد: در اربعین امسال و همچنین دهه آخر ماه صفر، برنامه‌ها با تغییراتی برگزار می‌شود تا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجرای مراسم اربعین حسینی و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) سلامت مؤمنین را هم مدنظر داشته باشیم.

اخبار مرتبط

بهره‌مندی خانواده شهدای سلامت از تمامی مزایای شاهد

راهپیمایی اربعین جلوه‌ای از تمدن مهدوی است

برپایی نمایشگاه عکس روستایی «حنین الاربعین» در خوزستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha