پویش «نذر خون» در ایام اربعین

پویش «نذر خون» در  ایام اربعین

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی، پایگاه‌های فعال اهدای خون استان را در ایام سوگواری اربعین حسینی اعلام نمود.

در این اطلاعیه ضمن تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی به کلیه هموطنان و بویژه مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا ( ع )، پایگاه های فعال اهدای خون در استان اعلام شد.

بنا براین اطلاعیه در این ایام در مشهد مقدس  در ۱۷ مهر ماه مصادف با اربعین شهادت سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی (ع)، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس پایگاه اهدای خون مستقر در مرکز رفاهی دانشگاه واقع در خیابان دانشگاه روبروی خیابان کفایی و پایگاه اهدای خون ثامن واقع در ابتدای بازارچه شهید آستانه پرست ورودی حرم مطهر رضوی صبح آماده پذیرش داوطلبان مومن و ایثارگر اهدای خون خواهند بود.

ساعت پذیرش پایگاههای فعال اهدای خون در ایام فوق صبح از ساعت ۸ الی ۱۳ اعلام شده است.

در این اطلاعیه تصریح شده همراه داشتن اصل کارت ملی و ماسک الزامی بودند و جدا از آوردن همراه به پایگاه‌های اهدای خون خودداری نمایند.

قابل ذکر است اهداکنندگان گرامی می‌توانند برای روزهایی غیر از این ایام با ثبت نام اینترنتی در سامانه nobatdehi.ibto.ir زمان مراجعه خود در پایگاه‌های اهدای خون را کاهش داده و موجبات بهتر اجرا شدن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را فراهم نمایند.

روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی ضمن دعوت عموم به مشارکت در این اقدام خداپسندانه‌، به شهروندانی که به هر دلیل هنوز موفق به مراجعه به پایگاه‌ها و اهدای خون نشده‌اند توصیه نمود تا این ایام را فرصتی مغتنم برای آغاز این تجربه حیاتی دانسته و به جمعیت اهداکنندگان بی دریغ زندگی بپیوندند.

شرایط عمومی اهدای خون شامل وزن بیش از ۵۰ کیلوگرم‌، سن بین ۱۸ تا ۶۰ سال‌، رعایت فواصل اهدای خون حداقل به مدت ۸ هفته، رعایت تعداد نوبت مجاز اهدای خون در سال برای بانوان سالانه ۳ بار و برای آقایان سالانه ۴ بار، پرهیز ار رفتارهای غیر بهداشتی و همچنین برخورداری از سلامت عمومی جسمانی و روانی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

پخت روزانه ۲۰۰۰ پرس غذای گرم در کرمانشاه در پی بازگشت زوار

اسکان زائران در کرمانشاه به مرز ۶۰ هزار نفر رسید

اربعین بیانگر تعظیم شعائر الهی و اهداف نهضت امام حسین(ع) است

0 نظر

ارسال نظر

capcha