برنامه «در مسیر بهشت» از رادیو معارف پخش می‌شود

برنامه «در مسیر بهشت» از رادیو معارف پخش می‌شود

به گزارش سراج24، سیداحمد محمودی با اشاره به ویژه برنامه‌های رادیو معارف به مناسبت اربعین حسینی اظهار کرد: برنامه زنده اربعین خورشید 16 مهر ماه از ساعت  19:30 تا 20:50 پخش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ویژگی‌های منحصر به فرد امام حسین(ع) و زائر امام حسین(ع) موضوع کلی برنامه اربعین خورشید است.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف با اشاره به محورهای موضوعی برنامه اربعین خورشید گفت: ویژگی‌های خاص امام حسین(ع) با توجه به زیارت ناحیه مقدسه و حدیث باقرین علیهما السلام و ویژگی‌های خاص زائر امام حسین(ع) با توجه به روایات متعدد کتاب کامل الزیارات از محورهای موضوعی برنامه اربعین خورشید است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه اربعین خورشید از بخش‌های گفتار مجری، کارشناسی، گزارش از کربلا، روضه، مرثیه و بسته (آیتم سازی)، نمایش، روایی و شعر خوانی تشکیل شده است.

محمودی عنوان کرد: محمد حسن جلالی به عنوان تهیه کننده، عباسعلی توفیقی به عنوان گوینده و حجت الاسلام عبدی به عنوان کارشناس برنامه است.

 

تولید برنامه لبیک یا حسین(ع)

محمودی از تولید برنامه لبیک یا حسین(ع) به مناسبت اربعین حسینی خبر داد و افزود: این برنامه 17 مهر ماه از ساعت 8:30 تا 11 پخش می‌شود که آثار و پیامد توجه و  معامله با خدا در قیام سید الشهدا(ع) بر اساس فرازی از زیارت اربعین از جمله محورهای برنامه محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: موضوعات این برنامه شامل نقش و اهمیت معرفتی صبر در قیام امام حسین(ع) و آثار و برکات خواندن زیارت اربعین است.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف یادآور شد: این برنامه از بخش‌های کارشناسی، ارتباط با کربلای معلا، گزارش، آیتم‌های ترکیبی و مرثیه سرایی، خاطرات اربعین، روایت اربعین و نمایش تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: ابوالفضل سلیمانی به عنوان تهیه‌کننده و مجید گلشیری به عنوان مجری این برنامه است.

 

پخش برنامه در مسیر بهشت

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف با اشاره به تولید برنامه در مسیر بهشت گفت: این برنامه از 12 تا 16 مهر ماه از ساعت 22 تا 23 به مناسبت اربعین حسینی پخش می‌شود.

وی حفظ و باز نشر معارف ناب اربعین حسینی، حسین(ع) زبان مشترک مسلمانان، عاشقان، دلدادگان و آزادگان عالم، اسرار محبت امام حسین(ع) در دل‌ها، جهانی بودن فرهنگ عاشورا و نمایش قدرت اسلام و عشق ورزیدن به دوستداران امام(ع) را از دیگر محورهای این برنامه ذکر کرد.

محمودی خاطرنشان کرد: همت بلند و جان فشانی مسلمانان برای عقاید مذهبی شان، ظلم ستیزی با تمسک به حضرت اباعبدالله(ع) و زنده بودن یاد و خاطره شهدا از دیگر محورهای موضوعی این برنامه است.

وی دعوت از میهمانان(خادمان اربعین موکب داران و....)، بیان خاطرات، کارشناسی، پخش گزارش‌های سال‌های گذشته، مصاحبه، ارتباط با کربلای معلی، کلام بزرگان، بخش تعاملی شامل دل گفته‌های شنوندگان محروم و مشتاق پیاده‌روی اربعین را از جمله آیتم‌های برنامه ذکر کرد.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف یادآور شد: ابوالفضل سلیمانی به عنوان تهیه‌کننده، حمید سوری به عنوان مجری و حجت‌الاسلام دهشیری به عنوان کارشناس این برنامه است.

اخبار مرتبط

ویدئو/ ورود آخرین زائران اربعین از مهران

ویدیو/ اکران سقا در جوار حرم عبدالعظیم حسنی

پیاده‌روی اربعین را نباید صرفاً گزارشگری کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha