اجرای طرح زیارت نیابتی برای دلدادگان به اهل‌بیت(ع)

اجرای طرح زیارت نیابتی برای دلدادگان به اهل‌بیت(ع)

به گزارش سراج24، اسکندر قاسمی به اجرای طرح زیارت نیابتی برای اربعین سال جاری اشاره کرد و گفت: از آنجا که عاشقان و دلدادگان امام حسین(ع) در سال جاری به دلیل شیوع کرونا از زیارت حرم امام حسین(ع) محروم هستند، لذا طرح زیارت نیابتی توسط خادمان امام حسین(ع) در ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در کربلا در حال اجرا است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس در این باره اظهار داشت: عاشقان امام حسین(ع) می‌توانند با ارسال نام و نام‌خانوادگی خود به شماره ۵۰۰۰۲۲۷۰۲۹ از خادمان امام حسین(ع) در ستاد عتبات عالیات در کربلای معلی بخواهند تا به نیابت از آنان زیارت انجام دهند.

وی افزود: طرح زیارت نیابتی از پنج صفر آغازشده است و تا پایان این ماه ادامه دارد و شرکت در آن نیز برای عموم عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) آزاد است.

وی در ادامه از فعالیت ۱۹ موکب در ایام اربعین حسینی در شیراز خبر داد و افزود: در شهر شیراز از روز چهارشنبه تا پنج‌شنبه هفته جاری شاهد فعالیت  ۱۹ موکب به مدت سه شبانه‌روز خواهیم بود. همچنین در شهرستان‌های استان فارس نیز بنا به صلاحدید ستاد مبارزه با کرونای هر شهرستان این موکب‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

قاسمی عمده فعالیت موکب‌های اربعین را مباحث فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: در موکب‌های اربعین بیشتر فعالیت‌های فرهنگی،کمک‌های مؤمنانه و تهیه بسته‌های معیشتی برای نیازمندان انجام می‌شود که در این راستا مردم می‌توانند کمک‌های خود را به موکب‌داران اهدا کرده و در این اقدام خیر مشارکت کنند.

اخبار مرتبط

راهپیمایی میلیونی اربعین از آثار به جامانده از سردار سلیمانی است

برترین‌های سوگواره هنری «اربعین» معرفی شدند

ترکیب شعر و نغمه‌ها در آثار محمدرضا طاهری یک اثر هنری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha