گروه های جهادی در خط مقدم مبارزه با کرونا

گروه های جهادی در خط مقدم مبارزه با کرونا

به گزارش سراج24، جعفر محمدی اظهار داشت: مجموعه جهادی استان زیر نظر بسیج سازندگی آذربایجان‌غربی مشغول به فعالیت هستند که در حال حاضر حدود 2هزار 550 گروه جهادی در استان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: گروه‌های جهادی قبل از شیوع کرونا دارای فعالیت‌های مشخصی بودند اما در پی شیوع کرونا فعالیت‌های جهادی تغییر کرد و برای جلوگیری از شیوع کرونا اقدام به سم پاشی و ضدعفونی کردن معابر و خیابان‌ها کردند.

مسوول مرکز مطالعات و حرکت‌های جهادی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: طی فرمایشات مقام معظم رهبری برای کمک و همیاری اقشار آسیب دیده از کرونا گروه‌های جهادی بسیج سازندگی اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی در قالب کمک‌های مومنانه بین افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا کردند که در مرحله اول حدود ۳۷۰ هزار بسته معیشتی بین افراد آسیب دیده توزیع شده است.

محمدی با اشاره به اینکه بیشترین ماموریت‌های گروه‌های جهادی محرومیت زدایی است اذعان کرد: در حال حاضر گروه‌های جهادی بسیج سازندگی در شهرهای خوی، سلماس، ماکو، میاندوآب اقدام به ساخت پل و احداث خانه‌ محروم می‌کنند.

وی با اشاره به شروع فعالیت‌ گروه‌جهادی برای تکمیل خانه محروم در حاشیه شهر ارومیه، یادآور شد: در ارومیه نیز با شناسایی چند خانه طی روزهای آینده اقدام به ساخت خانه محروم در این شهر خواهیم کرد.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه برخی از گروه‌های جهادی از اقشار پزشک استان هستند بیان کرد: 41 پزشک از جمله متخصص قلب، دندانپزشک و پزشک عمومی در قالب گروه‌های جهادی در مناطق محروم از جمله تکاب، چالدران، شاهین‌دژ به ارائه خدمات بین افراد محروم و نیازمند می‌پردازند.

محمدی اضافه کرد:طی بررسی‌های و رایزنی‌های انجام شده در نظر داریم گروه‌های جهادی پزشکی با حضور در سازمان ‌زندان‌ها اقدام به معاینه و آزمایش زندان‌ها بپردازند.

وی خاطر نشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و دغدغه‌های ایشان اقدام به ساماندهی و جمع‌آوری محصولات سیب خواهیم کرد و با پرداخت قیمت آنان به کشاورز و جمع آوری سیب‌ها از کنار جاده و خرید سیب‌ها باری از دوش کشاورزان برداشته و در این راستا به فرمایشات رهبری نیز لبیک می‌گوییم.

اخبار مرتبط

جهاد فرهنگی نیازمند تفکر دینی و قرآنی است

برنامه‌های هفته وحدت در استان گیلان تشریح شد

خدمات حجت‌الاسلام خراسانی به اسلام فراموش ناشدنی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha