در گفت‌وگو با «سراج24» مطرح شد؛

هر خانه، یک حسینیه و آشپزخانه حسینی

 هر خانه، یک حسینیه و آشپزخانه حسینی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد اسماعیل نوری «امام جماعت شهرک شهید مهتدی» با بیان اینکه متأسفانه با شیوع ویروس کرونا و فراگیر شدن آن در کشور، امسال از فضیلت پیاده‌رویی اربعین محروم شدیم، اظهار کرد: با توجه به شرایط ایجادشده نباید از اربعین غافل شویم و می‌توانیم به شیوه‌های دیگری به این موضوع حائز اهمیت بپردازیم.

وی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات اخیر خود پیرامون اربعین نکاتی را بیان کردند، گفت: پس از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر شِکوه به درگاه باری‌تعالی و حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) نسبت به مشکلات که از شیوع ویروس منحوس کرونا برای مسلمانان جهان پیش‌آمده است؛ عزاداران اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در ایران عزاداری امسال را با رنگ و بویی دیگر به پا خواهند کرد.

حجت‌الاسلام نوری با اشاره بر اینکه بنا داریم در شهرک شهید «مهتدی» واقع در شرق تهران، مراسم اربعین حسینی را برگزار کنیم، افزود: روز سه‌شنبه 15 مهرماه، سیستم‌های صوتی میان بلوک‌های این شهرک قرار داده خواهد شد و هر خانواده در خانه‌ خود مراسم عزاداری برگزار می‌کند؛ بعد از روضه، میان اهالی شهرک بسته‌‌های غذایی متشکل از برنج و عدس پخش می‌شود.

وی ادامه داد: بعد از برگزاری مراسم روز اربعین، ساکنان شهرک هم‌زمان عدس و برنج را طبخ می‌کنند و سر سفره ابی‌عبدالله مهمان می‌شوند. مراسم اربعین امسال با شعار هر خانه، یک حسینیه و آشپزخانه حسینی در منطقه 13 تهران، با مدد ساکنین و پایگاه بسیج شهرک برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که مراسم روز اربعین، از ساعت 10 تا نماز ظهر با سخنرانی حجت‌الاسلام منتظری «مسؤول تایید محتوا در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» و مداحی علیرضا شیری برگزار می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

پیکر پاک 55 شهید دفاع مقدس از طریق مرز شلمچه وارد کشور می‌شود

توصیف زندگی شهید مدافع سلامت "علی صفرلو" به زبانی شاعرانه برای کودکان

شهیدان شهریاری و علی‌محمدی کنار شهید فخری‌زاده نقشه راه صنعت هسته‌ای کشور را تعیین کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha