در گفت‌وگو با «سراج24» مطرح شد؛

آموزش سواد فضای مجازی، فرصت مناسبی برای واکسینه کردن جامعه است

آموزش سواد فضای مجازی، فرصت مناسبی برای واکسینه کردن جامعه است

به گزارش سراج24، حامد کبودوند، مسئول سازمان سراج مرکز قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سراج24، با بیان اقدامات اثرگذار این مجموعه در زمان شیوع کرونا، اظهار کرد: در حوزه‌های سواد رسانه‌ای، نرم‌افزارهای تلفن همراه، بازی‌سازی، آموزش شبکه‌های مجازی و طراحی اپلیکیشن پیشرفت خوبی حاصل‌شده است؛ از برخی تولیدات در حوزه‌های مختلف فضای مجازی در دو ماه آینده رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی در کنار آثار مثبت، با آسیب‌هایی نیز همراه است، بر ضرورت ارتقاء سواد رسانه‌ای تأکید کرد و افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع سواد فضای مجازی فرصت مناسبی برای واکسینه کردن جامعه در مقابل آسیب‌های احتمالی است.

کبودوند با اشاره به تجربه پخش زنده مراسم شب‌های احیا امسال در فضای مجازی، افزود: با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی بیش از 40 هیئت در قالب ستاد محرم برای پخش آنلاین مراسم‌های مذهبی در سامانه بیرق ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه تبلیغات، طراحی، تدوین و پخش زنده مراسم‌ها توسط متخصصان دوره‌های سراج انجام گرفت، تصریح کرد: بیش از 2 هزار پرچم خودرویی و حدود 40 روضه خانگی نیز محصول هماهنگی و همدلی سازمان سراج با ستاد محرم و سازمان تبلیغات اسلامی است.

مسئول سازمان سراج مرکز قزوین با تأکید بر اهمیت فضای مجازی از نشست مشترک با بسیج رسانه‌ای سازمان تبلیغات اسلامی جهت برگزاری دوره‌های سواد رسانه‌ای و فضای مجازی خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه مشترکی با بسیج دانشجویی، بسیج طلاب و مدیریت حوزه علمیه جهت برگزاری بیش از 30 جلسه دوره سواد رسانه‌ای امضاشده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

تلویزیون، کشنده‌ترین رسانه در محیط خانواده برای کودکان

پست برتر سال 1399 از نگاه شما کدام است؟

سلسله نشست گفتمانی بانوان و فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha