با پایان دهه محرم، تنها مُسکِّن دل‌تنگی ما، اربعین است

با پایان دهه محرم، تنها مُسکِّن دل‌تنگی ما، اربعین است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی اظهار داشت: شهادت امام حسین(ع) داغ سوزانی در دل مؤمنین است که هرگز سرد نمیشود و هرگز از بین نخواهد رفت.

امام جمعه تبریز ادامه داد: این حرارتی است که هیزم آن عشقی لایزال بوده و در قلب یکایک محبینش وجود دارد، رابطه‌ای که هیچ جای عالم جز میان امام و مأموم یافت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه هدف قیام امام حسین(ع)؛ فهم مقام امام بود، افزود: این چیزی است که خون‌های پاک بی‌شماری تاکنون صرف ایجادش شده تا به شرایط کنونی رسیده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با اشاره به وضعیت کرونایی و در پیش بودن اربعین حسینی، تصریح کرد: در این سال‌ها با پایان دهه محرم تنها مُسکِّن دل‌تنگی آن، امید به آرامشِ زیارت در روز اربعین بود اما امسال شیوع ویروس منحوس، مانع از رفع دل‌تنگی است.

وی ادامه داد: اما اگر قدم نهادن در مسیر پیاده‌روی لبیک به ندای تاریخی امام است، باید پیام قیام را در ولایتمداری و تبعیت از اولی الامر خلاصه کرد تا نجات از حیرت ضلالت معنا پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: پس در چنین شرایطی چگونه می‌توان تعارض مستقر بین تصریح ولی جامعه بر عدم حضور در پیاده‌روی، به دلیل عدم صلاح دید ستاد ملی مبارزه با کرونا را با پیام ولایتمداری قیام حسینی توجیه کرد؟

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: در شرایطی که ولی فقیه پیاده روی اربعین را منوط به نظر کارشناسان کرده‌اند، باید توجه داشته باشیم ولایت پذیری ما در تابعیت از نظر کارشناسان ستاد کرونا است و این خود یک آزمون ولایت مداری است.

اخبار مرتبط

ابتلای رحیم‌پور ازغدی به کرونا کذب است

کادر درمان، جانبازان شیمیایی و معلولان تا ۲ ماه آینده واکسن کرونا می زنند

کرونا جایزه ادبی شهید غنی‌پور را موقتا دوسالانه و مجازی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha