مدیران فرهنگی از تولید فیلم های دینی در کشور حمایت کنند

مدیران فرهنگی از تولید فیلم های دینی در کشور حمایت کنند

به گزارش سراج24، محمدرضا رستمی با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: متأسفانه برخی از مدیران و کارگزاران فرهنگی نسبت به جریان تولید آثار دینی و مذهبی در کشور بی تفاوت یا کم تفاوت هستند و حتی بعضاً تلاش می کنند که این قبیل آثار تولید و پخش نشود.

وی افزود: وضعیت جامعه ما و تأثیرگذاری محصولات فرهنگی و رسانه ای می طلبد که مدیران اتفاقاً از این قبیل آثار حمایت لازم را به عمل آورده و بسترها و زمینه های مناسب برای تولید آثار دینی را فراهم کنند.

این کارشناس و منتقد سینما همچنین گفت: در حالی که در سال های نخست پیروزی انقلاب اسلامی، انصافاً حمایت خوبی از سینمای دینی و ارزشی به عمل می آمد، متاسفانه در سال های اخیر، این حمایت ها کمرنگ و گاه در حد صفر شده و البته حساب صدا و سیما از این مقوله جداست، چه آن که بحث ما بیشتر ناظر به سینمای کشور است.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که در انبوه شبکه های ماهواره ای و رسانه های معاند و نیز شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، بیشترین هجمه ها نسبت به مبانی و ارزش های دینی و اخلاقی جامعه صورت می گیرد، ما باید از ابزار قدرتمند سینما در جهت پاسخ به فعالیت های دشمنان و معاندان استفاده کرده و با تولید آثار قوی و فاخر به خصوص در ارتباط با مسایل مذهبی، به مقابله با تحرکات مغرضان و دشمنان برخیزیم.

اخبار مرتبط

روایت «ویدا جوان» از تجربه بازی در «آبادان یازده ۶۰»

فراخوان مجیدی برای کمک به دانش‌آموزان محروم

خداحافظی محمد حمزه‌زاده؛ معاون سینمایی جدید «حوزه هنری» منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha