اربعین، آزمون ولایتمداری است

اربعین، آزمون ولایتمداری است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام رضا سعادت‌فر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: اسلام با فردگرایی مخالف است و می‌گوید انسان باید در متن جامعه و دارای روحیه جهادی نسبت به جامعه باشد و پیامبر اکرم (ص) فرمودند« اگر کسی صبح از خواب بیدار شود و دنبال حل درد مردم نباشد این انسان مسلمان نیست».

امام جمعه جیرفت افزود: لازمه روحیه دغدغه‌مندی این است که فرد اهل تحقیق باشد تا بفهمد در جامعه چه مسائلی اتفاق می‌افتد و اصل امر به معروف و نهی از منکر اوج دلسوزی انسان مومن نسبت به اطراف خودش است لذا در مقابل انحطاط فرد خانواده و جامعه دل می‌سوزاند و عکس‌العمل نشان می‌دهد.

سعادت‌فر ادامه داد: امر به معروف تنها به زبان روزه و نماز نیست بلکه با پس گرفتن حق مظلوم از ظالم است جلوی ظالم بیاستید و صدقات را درست دریافت و درست هزینه شود یعنی ترویج مال حلال در جامعه شود.

وی گفت: جامعه‌ای که شکمش با مال حرام پر شده باشد گوش شنوایی برای شنیدن حرف ولی ندارد، اما جامعه‌ای که دنبال اصلاح است باید دنبال اصلاح نظام پولی و بانکی هم باشد.

سعادت‌فر تصریح کرد: امضای رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد که روی پول است این پیام را دارد که ارزش این پول حفظ می‌شود و اگر ارزش پول ملی کم شود یعنی حق‌الناس صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مردم چگونه امر به معروف می‌کنند؛ در واقع با حق رایی که در انتخابات دارند امر به معروف می‌کنند تا نماینده به نمایندگی از مردم بانکداری را اصلاح کند و خدای متعال اقوام گذشته را لعنت نکرد مگر اینکه امر به معروف و نهی از منکر را ترک کردند.

امام جمعه جیرفت خاطرنشان کرد: نماینده‌ای که در مجلس است تا زمینه‌ساز دولت اسلامی باشد خودش اول باید عادل و مصداق انقلابی باشد، انقلابی به عملکرد است و کسی که دنبال منافع و منصب باشد انقلابی نیست و  نماینده مجلسی که حقوق شخصی بالای ۱۰ میلیون تومان می‌گیرد چگونه درد جوانی با حقوق دو تا سه میلیون تومان را می‌فهمد؟

وی افزود: وکیل مردم که تا دیروز نماینده نبود درد مردم را می‌شنید و الان که نماینده است باید در قبال درد مردم بسوزد.

امام جمعه جیرفت اظهار داشت: بسیاری از نمایندگان مجلس زندگی زاهدانه دارند و باید اینجا مراقب بود و اگر مسؤولان بلغزند جامعه دچار انحراف می‌شود.

امام جمعه جیرفت افزود: یکی از تحریف‌هایی که در این عصر اتفاق افتاد تحریف شیطان بزرگ به کدخدا بود و مقابله با شیطان تبدیل به مذاکره شد و نتیجه آن برجام است و نتیجه آن شد که امروز بعضی می‌گویند اگر کسی می‌خواهد لعن کند واشنگتن را لعنت کند آیا دشمن خارجی بدون وجود دشمن داخلی می‌توانست کاری کند.

وی تصریح کرد: اربعین آزمون ولایتمداری است و پیاده‌روی پیش‌نیاز ولایتمداری است و حرف ولی را باید اجرا کنیم. مراقب باشیم که از مسیر ولایت فاصله نگیریم و بعضی‌ها روزی مانند حاج قاسم محبوب بودند و امروز سخنگوی اپوزیسیون شده‌اند و حاج قاسم شهید شد و  مراقب باشیم که اگر فتنه‌گران قرآن بر نیزه کردند دچار توهم نشویم.

اخبار مرتبط

محبان حضرت زهرا(س) همپای اربعین شدند

راهپیمایی اربعین جلوه‌ای از تمدن مهدوی است

برپایی نمایشگاه عکس روستایی «حنین الاربعین» در خوزستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha