امام جمعه شاهرود:

مردم با نخریدن و کم خریدن درنبرد با جنگ اقتصادی سهیم شوند

مردم با نخریدن و کم خریدن درنبرد با جنگ اقتصادی سهیم شوند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه شاهرود به میزبانی مصلی مدرسه قلعه این شهر، ضمن بیان اینکه امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم که دست‌کمی از دوران هشت ساله دفاع مقدس ندارد، ابراز داشت: مردم می‌توانند با نخریدن و کم خریدن درنبرد جنگ اقتصادی تحمیل‌شده بر ملت ایران سهیم شوند.

وی ضمن بیان اینکه بخشی از این جنگ اقتصادی حاصل شرارت دشمن و برخی بی تدبیری‌ها است، افزود: همان طور که رمز پیروزی جنگ هشت ساله دفاع مقدس کار خستگی‌ناپذیر، بصیرت، بیداری و مشارکت مردمی بود، امروز نیز همین رویه می‌بایست دنبال شود.

امام جمعه شاهرود بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب جنگ نظامی، روانی و اقتصادی را سال‌ها قبل پیش‌بینی کرده بودند، ابراز داشت: دشمن که در گام جنگ نظامی خود را ناکام دید این بار از طریق جنگ روانی یعنی فضای مجازی وارد کارزار شد تا باهدف قرار دادن ایمان جوانان به اهداف خود برسد که با بصیرت و آگاهی نسل امروز به این مهم نتوانست دست یابد.

امینی ضمن بیان اینکه دشمن جنگ اقتصادی را باهدف محرومیت کشور از انرژی هسته‌ای به راه انداخته است، تصریح کرد: امروز علاوه بر موارد مذکور با جنگ آب نیز مواجه هستیم لذا می‌طلبد تا مسئولان برای جلوگیری از ایجاد آن به فکر تأمین منابع آبی باشند.

وی بابیان اینکه برخی دانش آموزان مناطق محروم هنوز از زیرساخت‌های لازم برای دسترسی آنلاین کلاس‌های درس محروم هستند، افزود: خرید وسایل کمک‌آموزشی نظیر تلفن همراه برای دانش آموزان بی بضاعت و حل مشکلات آن تن‌دهی این مناطق می‌تواند ثوابی همانند زیارت را به دنبال داشته باشند انتظار می‌رود مسئولان برای حل آن چاره‌جویی کنند.

اخبار مرتبط

مرحوم دیانی سعی می‌کرد طلبه‌های انقلابی تربیت کند

مهدویت پاسخ به نیاز امروز بشریت است

توجه به یافته‌های مراکز پژوهشی در برخورد با مجرمان

0 نظر

ارسال نظر

capcha