توسط مؤسسه فرهنگی و هنری مشعر انجام می‌شود؛

توزیع بسته‌های فرهنگی ویژه اربعین به صورت اینترنتی

توزیع بسته‌های فرهنگی ویژه اربعین به صورت اینترنتی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام هادی اکبری گفت: موسسه فرهنگی و هنر مشعر وابسته به حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، بسته‌های فرهنگی ویژه اربعین را توزیع می‌کند.

وی افزود: علاقمندان می‌توانند از طریق سایت و فروشگاه اینترنتی مشعر در خصوص تهیه محصولات فرهنگی حج به نشانی mashar.hajj.ir اقدام کنند.

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و هنری مشعر در خصوص مشخصات بسته فرهنگی اربعین تصریح کرد: این بسته شامل 5 جلد کتاب با عناوین: چراغ هدایت، ره توشه عتبات عالیات، مجموعه مقالات اربعین، شهدای کربلا و کربلا است.

حجت‌الاسلام اکبری بیان داشت: همه این کتاب‌ها با همکاری پژوهشکده حج و زیارت تهیه و تدوین شده است و برای گسترش معارف دینی، با تخفیف شصت درصد‌ و به قیمت 68 هزار و 600 تومان است. این بسته با شعار هر خانه یک موکب فرهنگی در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: تهیه و مطالعه این بسته فرهنگی برای همه‌ اعضای خانواده مفید است و ‌به ویژه زائران عتبات و عاشقان امام حسین (ع) از مطالعه این کتابها بهره خواهند برد.

گفتنی است، در این بسته‌ها کتاب چراغ هدایت قرار دارد که به برخی از پرسش ها پیرامون اربعین پاسخ داده شده است، همچنین ره توشه عتبات عالیات از دیگر کتاب‌های بسته به شمار می‌آید که این کتاب با همکاری 15 نفر از نویسندگان و اندیشمندان علوم معارف اسلامی تهیه شده است و راهنمای بسیار جامعی است برای علاقه‌مندانی که برای زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند، این کتاب با هدف افزایش معرفت و شناخت زائرین تهیه شده و مطالعه آن، شناخت کافی از اماکن، شخصیت ها، حوادث و وقایع تاریخی را که در سرزمین عراق اتفاق افتاده است در اختیار خوانندگان محترم قرار می دهد.

مجموعه مقالات اربعین از دیگر کتاب‌های این بسته است که گروه تاریخ پژوهشکده ی حج به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان ویژه‌نامهای در 519 صفحه تهیه کرده و شامل ده ها مقاله ی علمی و ارزشمند از نویسندگان حوزه و دانشگاه است. برخی از مقالات عبارتست از : دلیل بزرگداشت اربعین چیست؟ ویژگی های امام حسین علیه السلام در زیارت اربعین-بررسی دنباله قیام حسینی در شام  اربعین است.

شهدای کربلا هم در این بسته قرار دارد که این کتاب دربردارنده‌ی اطلاعات و تحقیقات جامع در خصوص شهدای کربلا شامل شهدای بنی هاشم، غیر بنی هاشم و مشاهیر و بزرگانی است که در حرم حسینی به خاک سپرده شده‌اند.

همچنین کتاب کربلا از دیگر عناوین در این بسته فرهنگی است که موضوعات مرتبط با زیارت-ثواب زیارت ائمه علیهم السلام خصوصاً امام حسین (ع) و پاداش‌هایی که خداوند بزرگ برای عاشقان و زائران اباعبدالله الحسین (ع) در نظر گرفته در این کتاب گنجانده شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

محصولات و کالاهای فرهنگی اسباب‌بازی از کتاب هم تاثیرگذارتر است

سومین کنگره ملی بنیاد خانواده «نمایشگاه مجازی عطر زندگی» را برگزار می‌کند

رونمایی کتاب شعر زائر اربعین مرحوم آژینی با عنوان «در پی بهار»

0 نظر

ارسال نظر

capcha