سرمست:

در ایام اربعین حسینی در قم پذیرای مهمانان و زائرین نیستیم

در ایام اربعین حسینی در قم پذیرای مهمانان و زائرین نیستیم

به گزارش سراج24، بهرام سرمست در گفت‌و‌گوی ویژه خبری که پنج شنبه شب از شبکه دوم سیما پخش شد، اظهار کرد: در استان قم بعد از عبور از موج اول کرونا در ایام اخیر با موج دوم و در ادامه با موج سوم ویروس کرونا مواجه هستیم.

وی با اشاره به شمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های قم گفت: 735 بیمار در بیمارستان‌ها بستری بوده و از این تعداد 133 بیمار  بدحال داریم. همچنین در شبانه روز گذشته متاسفانه 13 نفر از همشهریان فوت کردند و در حال حاضر در شرایط قرمز و پرخطر هستیم.

وی افزود: از نظر تجهیزات درمانی از بدو شیوع این ویروس در استان قم تمهیدات بسیار مطلوبی داشتیم و حمایت های وزارت بهداشت از کادر درمان در قم بسیار خوب بود.

وی افزود: یکی از عواملی که موجب شد که در قم بتوانیم از موج اول عبور کنیم فعال شدن گروه خیرین و گروه‌های جهادی بود که کمک بسیار موثری بود و هیچ کمبود خاصی برایمان وجود نداشت و در حال حاضر هم  کمبود خاصی نداریم و باید عنوان کنیم که پشتیبانی خوبی از مدافعان سلامت صورت می‌گیرد.

استاندار قم ادامه داد: با توجه به اینکه در شرایط خاصی از نظر مواجهه با این بیماری قرار داریم؛ محدودیت‌‌هایی در استان قم به مدت یک هفته آغاز شده است.

سرمست تاکید کرد: از شهروندان در سراسر کشور خواهش می کنیم که قم را به عنوان مقصد سفر در تعطیلات پیش رو انتخاب نکنند و از قمی‌ها نیز خواهش می کنیم با رعایت پروتکل‌ها مدافعان سلامت و مسؤولان را یاری کنند تا بتوانیم این موج از بیماری را کنترل کنیم.

وی با اشاره به محدودیت هایی که در استان قم از سوی ستاد بحران در قم پیش بینی شده است، تصریح کرد: مقرر شده است در تمام مراکز آموزشی، آموزش‌ها غیر حضوری‌ باشد.

استاندار قم تاکید کرد: از امروز به مدت یک هفته تمام بوستان‌ها و تمام اماکنی که می تواند موجب تجمع باشد تعطیل است. همچنین تمام همایش‌ها و مراسم‌های مذهبی و ملی نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

وی با بیان اینکه در قم راهپیمایی اربعین نداریم گفت: در ایام اربعین حسینی در قم پذیرای مهمانان و زائرین نیستیم و به همین منظور از هموطنان خواهشمندیم که قم را به عنوان مقصد انتخاب نکنند و ما نمی‌توانیم از آنان میزبانی داشته باشیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

۸۰ درصد مشکلاتمان در داخل کشور حل می‌شود

فضای مجازی در کشور رها شده است

مهلت ارسال آثار جشنواره ادبی فصل همدلی تمدیدشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha