معاون بنیاد مهدویت کشور مطرح کرد؛

ضرورت اختصاص ردیف بودجه به بنیاد مهدویت

ضرورت اختصاص ردیف بودجه به بنیاد مهدویت

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمدرضا نصوری امروز پنج شنبه در اجلاس مهدویت منطقه پنج کشور در سخنانی با تاکید بر توسعه اقدامات و برنامه‌های حوزه مهدویت در کشور، اظهار داشت: فرهنگ و نگاه مهدویت باید در جامعه نهادینه و گسترش پیدا کند.

ایجاد «آدینه مهدوی» با همکاری ستاد نماز جمعه

وی با تاکید بر ضرورت گسترش فضای معرفتی در این حوزه، گفت: نگاه معرفتی در حوزه مهدویت باید جدی گرفته شود.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد مهدویت کشور با اشاره به سند مهدویت شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: بنیاد مهدویت در قالب این سند دیده شده، چرا که بنیاد مهدویت باید پرچمدار جریان مهدویت در کشور باشد.

حجت الاسلام نصوری با اشاره به فعالیت یاوران افتخاری و «مهدی یاوران» و ضرورت توجه به این ظرفیت، گفت: «آدینه مهدوی» به زودی با همکاری ستاد نماز جمعه در کشور ایجاد می‌شود.

برگزاری دوره مهدویت سطح سه در حوزه‌های علمیه

وی با اشاره به توجه به بنیاد مهدویت در رابطه با اختصاص ردیف بودجه به آن، عنوان کرد: در این راستا در نامه‌ای که به رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال شده، درخواست شده که ردیف بودجه دولتی برای این نهاد در نظر گرفته شود.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد مهدویت کشور با بیان اینکه فراکسیون مهدویت یک نهاد کاملاً تشریفاتی در مجلس است و هیچ قدرتی ندارد، افزود: باید این فراکسیون از طریق کمیسیون فرهنگی فعال شود، بنا شده که هر مصوبه فرهنگی به تصویب رسید، ما پیوست مهدویت آن را مشخص کنیم.

حجت الاسلام نصوری با اشاره مرکز تخصصی مهدویت، ادامه داد: باید تا می‌توان نیرو سازی کرد، نیروهای متخصص در این حوزه کم داریم.

وی، بیان داشت: مرکز تخصصی مهدویت در حال حاضر ۵۰۰ فارغ التحصیل دارد، ۱۰۰ نفر از آنها تخصص لازم را دارند، در این راستا از شورای عالی حوزه مجوز گرفته شده که برگزاری دوره مهدویت سطح سه برای استان‌ها قابل اجرا باشد.

فعالیت ۵۰۳ مهدکودک و پیش دبستانی زیر نظر بنیاد مهدویت

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد مهدویت کشور، گفت: مدارس علمیه‌ای که زیر نظر حوزه هستند و رسمیت دارند اگر نامه اجرای دوره مهدویت سطح سه را به مرکز تخصصی مهدویت بدهند ما همکاری لام را خواهیم داشت، منتها صفر تا ۱۰۰ بودجه این امر از سوی حوزه علمیه تأمین شود.

حجت الاسلام نصوری، افزود: متأسفانه در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب هیچ مجموعه‌ای فعالیت نکرده است، در این راستا یک آموزش کوتاه مدت در رابطه با مهدویت تدوین کرده‌ایم تا به صورت مجازی آن را ارائه دهیم.

وی، بیان داشت: در بیانیه گام دوم هر طرح و برنامه‌ای از سوی نخبگان را مورد استفاده قرار خواهیم داد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد مهدویت کشور همچنین با اشاره به فعالیت مهدهای کودک، بیان داشت: در مرکز مهدویت با مجوز مهد کودک و پیش دبستان متن درسی و کتاب کار نوشته شده، الان ۵۰۳ مهد کودک و پیش دبستانی در کل کشور زیر نظر بنیاد مهدویت فعال است.

اخبار مرتبط

بودجه کانون‌های مساجد کجا هزینه می‌شود؟

مهدویت پاسخ به نیاز امروز بشریت است

«ایران» سرزمین مهدویت و انتظار

0 نظر

ارسال نظر

capcha