وجود امام جمعه محور وحدت و یکدلی در جامعه است

وجود امام جمعه محور وحدت و یکدلی در جامعه است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر امروز در جلسه شورای اداری و آئین تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان چالدران، ضمن اشاره به در پیش بودن اربعین حضرت اباعبدالله علیه السلام و تسلیت این ایام، اظهار داشت: عزاداری مراسم اربعین در اسلام مختص حضرت سیدالشهداء علیه السلام است و در مورد هیچ یک از معصومین حتی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله مراسم اربعین نداریم و این مسئله نشان از اهمیت عمل حضرت اباعبدالله در روز عاشورا است.

وی افزود: مراسمات عزاداری و گرامیداشت روز اربعین با وجود شرایط خاص کرونا و با توجه به محرومیت از زیارت و پیاده روی اربعین باید برگزار شده و در این مراسمات از خداوند بخواهیم با رفع این بیماری زمینه زیارت حضرت را برایمان فراهم کند، بنابراین لازم است در روز اربعین از زیارت اربعین غفلت نکنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش‌های حجت الاسلام والمسلمین آقایی،گفت: فعالیت‌های تبلیغاتی و دینی حجت الاسلام آقایی اثرات بسیار مهمی در چالدران داشته اما متاسفانه ایشان به خاطر مشکلات شخصی بزرگوارانه درخواست تغییر امامت جمعه را داشت که امیدواریم در جایگاه دیگری فرصت خدمت بهتر به مردم را داشته باشد.

وی ادامه داد: از خداوند متعال شاکریم که حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده مسوولیت خطیر امامت جمعه این شهرستان را پذیرفت که امیدواریم مایه خیر و برکت و منشا فعالیت‌های دینی و فرهنگی بیشتری در این شهر باشند.

وی به بیان اهمیت برگزاری نماز جمعه پرداخت و بیان کرد: اهمیت اقامه نماز جمعه در قرآن کریم بسیار زیاد است، بنابراین این فریضه در زمان‌ حضور معصوم واجب عینی بوده و باید همه مردم در نماز جمعه حضور داشته باشند ولی امروز که از نعمت حضور امام‌ معصوم محرومیم حضور در نماز جمعه واجب کفایی است اما با توجه به اهمیت این فریضه مومنین باید بگونه‌ای در این فریضه حضور پیدا کنند که همه مردم بدانند در حال رفتن به نماز جمعه است.

قریشی خاطرنشان کرد: مسوول فرهنگی در هر شهر امام جمعه شهر است در این راستا همه مسوولین و مردم باید همراه امام جمعه باشند و با کمک به ایشان مباحث فرهنگی شهر را توسعه دهند و همه باید از امام جمعه در حوزه فرهنگ تبعیت کنند.

وی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد نماز جمعه، یادآور شد: مقام معظم رهبری نماز جمعه را قرارگاه فرهنگی هر شهر عنوان کرده‌اندبنابراین باید همه مردم در این ‌مسیر تلاش کنند و نقش امام جمعه در این مسئله محوری و بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه ضمن بیان اهمیت وجود وحدت و اتفاق در بین مردم و مسوولین، اظهار داشت: وحدت امر بسیار مهمی است و باید همه مردم و مسوولین وحدت و صمیمیت را در بین خود تقویت کنند، بحمدلله در استان وحدت و همدلی بی نظیری وجود دارد که باید ضمن حفظ این ‌وحدت، صمیمیت و همکاری را در بین خود تقویت کنیم.

وی افزود: وجود امام جمعه محور وحدت و یکدلی در جامعه است لذا اگر مردم وحدت خود را حول محور امام جمعه حفظ نمایند یقیناً لطف الهی در این شرایط شامل حال مردم خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در استان در ادامه چالدران را مظهر مقاومت و ایثار خواند و گفت: چالدران شهر مقاومت و ایثار است و جنگ چالدران نشان افتخار این شهر و استان در ایران اسلامی است لذا باید همه با هم در مسیر اعتلای این شهرستان چالدران تلاش کنیم.

وی در پایان قدردانی از همه اقشار شهرستان چالدران سعادتمندی و پیروزی را برای مردم این شهرستان از خداوند متعال مسئلت کرد.

در ادامه این مراسم حجت السلام والمسلمین ناصر آقایی امام جمعه سابق شهرستان چالدران، گفت: مسوولیت ها امانتی از سمت خداوند برای انسان است لذا باید قدردان مسوولیت‌های الهی و لطف الهی باشیم.

وی تصریح کرد: خوشحالم از اینکه حجت الاسلام محمدزاده قبول مسوولیت فرمودند و امیدواریم سرعت توسعه فرهنگی در این شهر بیشتر شود.

امام جمعه سابق چالدران ادامه داد: بهانه‌ای برای مردم وجود ندارد چرا که نماینده مجلس و امام جمعه محترم سابقه فعالیت و احاطه کامل بر مشکلات مردم دارند لذا این مایه مباهات برای مردم ‌این منطقه بوده و امیدواریم با همت و تلاش ایشان مشکلات این منطقه با سرعت رفع شود.

اخبار مرتبط

مرحوم دیانی سعی می‌کرد طلبه‌های انقلابی تربیت کند

مهدویت پاسخ به نیاز امروز بشریت است

امام راحل بنیانگذار وحدت حوزه و دانشگاه بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha