خاطرات دفاع مقدس برای نسل امروز بیان شود

خاطرات دفاع مقدس برای نسل امروز بیان شود

به گزارش سراج24، محمدهادی مظاهری عصر امروز در آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس به مناسبت چهلمین سالگرد این حماسه پرشکوه در شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان اظهار کرد: اقتدار، عزت، عظمت و پیشرفت ما، مرهون زحمات ایثارگران است.

او بیان کرد: سه مؤلفه اصلی پیروزی در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس استوار بودن در جنگ بر اساس ایمان و اعتقادات، رهبری حضرت امام و مردمی شدن جنگ بود.

مسؤول هماهنگی امور ایثارگران استانداری سمنان با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم، مستندسازی از شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم است، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت، تأسی گرفته از فرهنگ عاشورای حسینی است.

مظاهری تصریح کرد: در دفاع مقدس علیه دشمنان تا بن دندان مسلح، وقایع و خاطرات بسیار ارزشمندی از نقش بی‌بدیل ایثارگران وجود دارد که باید برای نسل امروز بیان شود.

وی به ارائه شیوه‌های مدیریتی و نقش امام راحل در مدیریت جنگ اشاره و بیان کرد: برخورد با عوامل بازدارنده، مقابله با جنگ روانی دشمن و خنثی‌سازی آن، توسعه تشکیلات نظامی، قاطعیت و بسیج و تهییج همگانی، به‌عنوان برخی از نقش‌های مهم امام خمینی (ره) در هشت سال جنگ تحمیلی محسوب می‌شود.

مسؤول هماهنگی امور ایثارگران استانداری سمنان تأکید کرد: به مؤلفه مدیریت و راهبری امام خمینی (ره) در هشت سال دفاع مقدس کمتر پرداخته شده است.

مظاهری با تبیین برخی خاطرات و مکارم اخلاقی رزمندگان و فداکاری و جان‌فشانی این عزیزان در برهه‌های مختلف جنگ هشت ساله دفاع مقدس خاطرنشان کرد: همواره باید قدر قهرمانان خودمان را دانست و نقش رهبری و ولایت‌فقیه را هیچ‌وقت نباید فراموش شود.

این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان و شماری از کارکنان این شرکت برگزار و از ایثارگران و رزمندگان تجلیل شد.

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در راستای مخابره پیغام فتح سال‌های جنگ، برنامه‌های مختلفی در استان سمنان اجرا شد.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام‌ قمی با عکاس پیشکسوت دفاع مقدس دیدار کرد

کتاب بیانات امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس رونمایی شد

جزییات تشییع پیکرهای مطهر ۱۰ شهید دوران دفاع مقدس در مازندران

0 نظر

ارسال نظر

capcha