لغو برگزاری مراسم های مذهبی در حرم حضرت معصومه(س)

لغو برگزاری مراسم های مذهبی در حرم حضرت معصومه(س)

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی با بیان اینکه آستان مقدس نسبت به حفظ سلامت زائران اهتمام ویژه دارد، عنوان کرد: با شیوع ویروس کرونا میزبانی از زائران به صورت متفاوتی در حرم مطهر بانوی کرامت رقم زده شده است.

وی با بیان اینکه دستورالعمل های بهداشتی با استفاده از بستر های مختلف از جمله پوسترهای اطلاع رسانی، فضاهای مجازی و رسانه‌های دیداری و شنیداری به زائران منتقل شده است، گفت: خادمان این بارگاه ملکوتی دستورالعمل‌های بهداشتی را خود رعایت و ترویج آنها را نیز دنبال می‌کنند.

معاون فرهنگی آستان مقدس بانوی کرامت از مجهز شدن گیت‌های ورودی حرم به مواد ضدعفونی کننده، دستگاه تب‌سنج و راکدهای ویژه برای بازرسی بدنی بدون استفاده از دست یاد کرد و گفت: خادمان این آستان تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک که از مهم‌ترین دستورالعمل‌های بهداشتی است را تحقق بخشند که به میزان قابل توجهی به  موفقیت رسیدند.

وی ادامه داد: تاکنون مراسم مذهبی در مکان‌های روباز به ویژه صحن حضرت صاحب الزمان(عج) برگزار می‌شد اما از امروز با توجه به شیوع گسترده‌تر ویروس کرونا در قم و لزوم توجه به سلامت زائران، فعلا مراسم آستان برگزار نمی‌شود.

اخبار مرتبط

۸۰ درصد مشکلاتمان در داخل کشور حل می‌شود

فضای مجازی در کشور رها شده است

مهلت ارسال آثار جشنواره ادبی فصل همدلی تمدیدشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha