مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:

برگزاری مراسم دهه آخر صفر در استان بوشهر با رعایت مسائل بهداشتی

برگزاری مراسم دهه آخر صفر در استان بوشهر با رعایت مسائل بهداشتی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) اظهار داشت: قیام حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام همان‌طور که خود آن حضرت در ابتدای حرکت بیان داشتند برای احیا ارزش‌های الهی و دینی، مبارزه با منکرات و شناخت معروف‌ها در جامعه بود و در همین راستا پویش «هر خانه، یک حسینیه» جهت تعظیم شعائر اربعین در استان بوشهر اجرا می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در بخشی از سخنان خود بر لزوم استفاده حداکثری از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ اربعین تأکید کرد و خواستار مشارکت بیشتر هیئات، مراکز و محافل مذهبی در استفاده از این ظرفیت برای گسترش معارف اربعین حسینی شد.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان بوشهر، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هیئت‌های مذهبی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: زیارت اربعین امسال با حالت تضرع و حفظ پروتکل‌های بهداشتی در منازل و مراکز دینی برگزار خواهد شد و استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی در شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا برای همه عزاداران حسینی یک ضرورت است.

حجت‌الاسلام سروستانی، مشارکت فعالانه هیئت‌های مذهبی و مساجد در طرح کمک‌های مؤمنانه و تهیه بسته‌های معیشتی جهت توزیع بین فقرا و نیازمندان در ایام اربعین و دهه آخر ماه صفر را از دیگر برنامه‌های تبلیغات اسلامی استان در راستای نشر فرهنگ اربعین حسینی برشمرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر بر برگزاری مراسم‌های عزاداری اربعین و دهه آخر صفر با رعایت دستورالعمل ستاد استانی کرونا، با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان تأکید کرد.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان بوشهر از اجرای پویش قرائت زیارت اربعین توسط هم استانی‌ها در اربعین حسینی خبر داد و تصریح کرد: در طول برگزاری مراسم‌های عزاداری ناظرین شورای هیئت‌های مذهبی استان به صورت مستمر از هیئت‌های مذهبی، حسینیه‌ها و مساجد در جهت اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی بازدید به عمل خواهند آورد.

اخبار مرتبط

محفل انس با قرآن کریم در بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم(ع)

تبدیل اعتکاف به یک جریان عمومی توسط دانشگاهیان

مهدویت و جهانی‌شدن حقیقی برای انسان

0 نظر

ارسال نظر

capcha