آیت الله تسخیری را به مثابه یک الگو و اسوه تعریف کنیم

 آیت الله تسخیری را به مثابه یک الگو و اسوه تعریف کنیم

به گزارش سراج24، آیت الله علی اکبر صادقی رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران در نشست بین‌المللی بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت‌الله تسخیری گفت: دوستی ما با مرحوم تسخیری از زمانی که نجف قم آمدند یعنی در سالهای ۵۱-۵۲ برقرار شد؛ قریب نیم قرن با ایشان مراوده داشتیم و در جلسات درس باهم بودیم و  همه حالات و احوالات ایشان را درک کردم و جز صفا و وفا و خلوص و دوستی و صداقت و فروتنی و اخلاق خوب از ایشان ندیدم.

آیت الله صادقی رشاد ادامه داد: آیت الله تسخیری شخصیتی بی بدیل بود، هم از لحاظ علومی که بر آن مسلط بود و هم از لحاظ تسلط بر فلاسفه، کلام و فقه و… ایشان تسلط خوبی بر آرای دیگر مذاهب اسلامی داشت.

رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران ادامه داد: ایشان جامعیت عملی داشت، اخلاقی خوش داشت و در عین صلابت، رفتاری توأم با محبت با همه داشت؛ شخصیتی بی بدیل بود که جایگزین ندارد؛ وی نقش مهمی در مجامع بین المللی ایفا کرد و در همه سنگرهای فکری حضور فعال داشت و همه جا ایشان را می شناختند.

آیت الله صادقی رشاد تصریح کرد: برای درگذشت ایشان نباید به تأثر و تاسف اکتفا کنیم بلکه باید آیت الله تسخیری را به مثابه یک الگو و اسوه تعریف و ابعاد شخصیتی وی را تبدیل به الگویی برای تربیت شخصیت تراز اسلامی کنیم و به مراکز تربیت نیرو خصوصاً در حوزه عرضه و سعیدر تکرار ایشان در تاریخ داشته باشیم.

اخبار مرتبط

ممانعت آیت الله مصباح یزدی از رواج گرایشات افراطی علمی و دینی

نماز جمعه ۵ دی ماه در ۱۷ منطقه زرد استان تهران اقامه می شود

مشکلات معیشتی و آدرس اشتباه برخی مسئولین

0 نظر

ارسال نظر

capcha