اربعین آزمون ولایت است

اربعین آزمون ولایت است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی خادمی،، ظهر امروز در نشست با مسئولان فرهنگی خراسان شمالی که در اداره تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی اظهار کرد: شهادت امام حسین (ع) داغ سوزانی در دل مؤمنین است که هرگز به سردی نمی‌گراید و هرگز از بین نخواهد رفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: این حرارتی است که هیزم آن عشقی لایزال بوده و در قلب یکایک محبینش وجود دارد، رابطه‌ای که هیچ جای عالم جز میان امام و مأموم یافت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه هدف قیام امام حسین (ع)، فهم مقام امام بود، افزود: این چیزی است که خون‌های پاک بی‌شماری تاکنون صرف ایجادش شده تا به شرایط کنونی رسیده است.

حجت‌الاسلام خادمی در ادامه با اشاره به وضعیت کرونایی و در پیش بودن اربعین حسینی، تصریح کرد: در این سال‌ها با پایان دهه محرم تنها مُسکِّن دل‌تنگی آن، امید به آرامشِ زیارت در روز اربعین بود اما امسال شیوع ویروس منحوس، مانع از رفع دل‌تنگی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: اما اگر قدم نهادن در مسیر پیاده‌روی لبیک به ندای تاریخی امام است، باید پیام قیام را در ولایتمداری و تبعیت از اولی الامر خلاصه کرد تا نجات از حیرت ضلالت معنا پیدا کند.

وی افزود: پس در چنین شرایطی چگونه می‌توان تعارض مستقر بین تصریح ولی جامعه بر عدم حضور در پیاده‌روی، به دلیل عدم صلاح دید ستاد ملی مبارزه با کرونا را با پیام ولایتمداری قیام حسینی توجیه کرد؟

حجت الاسلام خادمی ادامه داد: در شرایطی که ولی فقیه پیاده روی اربعین را منوط به نظر کارشناسان کرده‌اند، باید توجه داشته باشیم ولایت پذیری ما در تابعیت از نظر کارشناسان ستاد کرونا است و این خود یک آزمون ولایت مداری است.

اخبار مرتبط

انجام آزمایش کرونا برای سفر اربعین 1401 حذف شد

ویزا در زمان اربعین حسینی لغو شد

اهمیت فعالیت های هنری و شعر برای جهاد تبیین

0 نظر

ارسال نظر

capcha