جشنواره فرهنگی و هنری «یادگار باقی» به میزبانی آمل

 جشنواره فرهنگی و هنری «یادگار باقی» به میزبانی آمل

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدهادی بهرامی بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: وقف بهترین خیر و ماندگارترین آن است زیرا واقفان نیک‌اندیش با اهدای مال، باقیات و صالحات برجای می‌گذارند و حسنه جاریه رقم می‌زنند.

وی با اشاره به اجرای نخستین دوره جشنواره فرهنگی و هنری "یادگار باقی" در این شهرستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن‌های فرهنگی و هنری به همراه خانه مطبوعات آمل، افزود: این جشنواره با موضوع وقف و اماکن متبرکه در رشته‌های خوشنویسی، عکاسی و رسانه از 10 تا 14 آبان امسال برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل با بیان اینکه علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا  30 مهر ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره به آدرس آمل، خیابان شهید بهشتی، اندیشه 49، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنند، گفت: افراد شرکت‌کننده می‌توانند آثار خود را از طریق فضای مجازی برای شرکت در جشنواره به مسؤولان امر ارسال کنند.

این مسؤول با اعلام اینکه به سه نفر از افراد برتر در هر بخش تندیس جشنواره، لوح سپاس و جوایز نقدی اهدا می‌شود، یادآور شد: پس از داوری آثار توسط داوران برجسته و توانمند، اثر افراد برگزیده در قالب نمایشگاه به دید عموم درمی‌آید.

بهرامی زمان اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری یادگار باقی را 14 آبان ماه امسال در سالن همایش‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان و اظهار کرد: سعی کردیم این‌بار در قالب فرهنگ و هنر دست به فرهنگ‌سازی در زمینه وقف بزنیم و در بخش‌های عکاسی، رسانه، تیتر و خوشنویسی شاهد به تصویر کشیدن آثار ارزشمند و ماندگار باشیم.

وی با اشاره به اهداف گسترده این جشنواره، خاطرنشان کرد: بسترسازی برای رسیدن به منویات رهبر انقلاب به منظور تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، احیای وقف این سنت غنی، ماندگار و جاوید به همراه زمینه‌سازی برای حضور و مشارکت فعال نسل جوان و نوجوان متعهد و انقلابی در عرصه فعالیت‌هایی با موضوع احسان و نیکوکاری، ترویج و گسترش فرهنگ وقف در جامعه به ویژه در میان نسل جدید در قالب فرهنگ و هنر از مهمترین اهداف است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل گفت: این جشنواره برای نخستین بار در مازندران به صورت شهرستانی برگزار می‌شود تا آغازی برای رشد و بالندگی هنرمندان در زمینه وقف و اماکن متبرکه باشد.

این مسؤول با اشاره به نوآوری و بروز ایده‌های برتر توسط هنرمندان خوشنویسی، رسانه در دو بخش گزارش و تیتر و عکاسی با موضوع وقف و اماکن متبرکه، تصریح کرد: اثرگذاری این مهم در قالب رسانه و هنر خیلی بیشتر از بیانات شفاهی و دیداری است.

بهرامی گفت: وقف سنت غنی و نیکو با نیت همدلی، کمک به همنوعان، همکاری و کمک به عموم مردم است که نیاز به احیا و ترویج بیشتر آن داریم.

اخبار مرتبط

نکوداشت اکبر عالمی در جشنواره هنر مقاومت

هیئت انتخاب آثار بخش دانشجویی جشنواره تئاتر مقاومت معرفی شدند

سطح کیفی جشنواره فانوس نیروهای مسلح رشد قابل ملاحظه‌ای کرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha