قانون برای حمایت از آمران به معروف خلأئی ندارد

قانون برای حمایت از آمران به معروف خلأئی ندارد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی روحانی بعدازظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی که در دفتر امام‌جمعه برگزار شد، اظهار کرد: نقش جوانان و مساجد در تراز انقلاب یا تراز اسلام دو محور اصلی بیانیه راهبردی رهبر معظم در مسیر گام دوم انقلاب است.

وی با بیان اینکه جوانان میدان‌دار اصلی در گام دوم انقلاب هستند، افزود: باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد تا بتوان ایران اسلامی را به جایگاه اصلی آن رساند.

امام‌جمعه رودسر با تأکید بر به‌کارگیری از جوانان نخبه در تصمیم سازی‌ها به‌ویژه در فضای مساجد بیان کرد: مسجد، محل انسجام مردم بوده و نقش مؤثری در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشته است.

وی مسجد را اصلی‌ترین سنگر انقلاب خواند و تصریح کرد: باید از جایگاه ارزشمند مساجد برای پیشبرد اهداف انقلاب بهره‌گیری کرد اما متأسفانه امروز شاهد فاصله گرفتن جوانان به‌عنوان آینده‌سازان انقلاب اسلامی از این فضای معنویت و ارزشی هستیم.

روحانی تشکیل کارگروه ویژه در سطح شهرستان رودسر برای ارائه راهکارهای مناسب و عملی جهت جذب جوانان به مساجد را ضروری دانست و گفت: برخورد محبت‌آمیز هیئت‌امنای مساجد با جوانان و دخالت دادن آن در تصمیم‌گیری‌های کلان مساجد ضروری است.

امام‌جمعه رودسر با تأکید بر لزوم بررسی علت حضور کمرنگ جوانان در مساجد افزود: به‌کارگیری جوانان به‌عنوان هیئت‌امنای مساجد به معنای کنار گذاشتن افراد مسن‌تر نیست بلکه پیشکسوتان در مساجد می‌توانند با انتقال تجارب ارزشمند خود به جوانان، زمینه اجرایی شدن فرمان‌ها رهبری در خصوص ایجاد مساجد در تراز انقلاب یا تراز اسلام را فراهم کرد.

وی با اشاره به تعرض بانوی امربه‌معروف توسط یکی از هنجارشکنان در ساحل رودسر بیان کرد: رعایت عرف در جامعه ضروری است اما متأسفانه چند روز گذشته یکی از بانوان رودسری در هنگام تذکر لسانی به یکی از مسافران در اجرای معروف مورد تعرض قرار می‌گیرد که خوشبختانه با حمایت قانون از این امربه‌معروف مجرم به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه ما در قانون برای حمایت از آمران به معروف هیچ خلائی نداریم، افزود: توجه عمومی به فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در برخورد با هنجارشکنان جامعه ضروری است.

به گزارش سراج24، تشکیل کارگروه ویژه متشکل از تبلیغات اسلامی، اداره اوقاف و امور خیریه، سپاه پاسداران ناحیه رودسر، ورزش و جوانان، آموزش‌وپرورش برای ارائه راهکارهای مناسب و عملی فرهنگی در خصوص جذب جوانان و نوجوانان به مساجد به‌عنوان آینده‌سازان این کشور که عامل بقای ارزش‌ها و اعتقادات دینی و اسلامی در جامعه هستند و اینکه تأسیس بانک اطلاعات جوانان نخبه شهرستان رودسر در راستای نخبه پروری از مصوبات، شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودسر بود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha