روایت جذاب و شنیدنی بانوی موفق چهارمحالی؛

کمبودها را بهانه‌ای برای رسیدن به قله‌های موفقیت بدانید

کمبودها را بهانه‌ای برای رسیدن به قله‌های موفقیت بدانید

به گزارش سراج24، محدثه ترابی‌نژاد: «فاطمه دهقانی» متولد سال 1374 در روستای «لارک» از توابع «شهرستان بن» است. او در رشته حقوق دانشگاه شهرکرد به تحصیل مشغول شده و در کنار آن به طراحی گرافیک و برنامه‌نویسی اندروید نیز می‌پردازد.

دهقانی یک نرم افزار با موضوع «مادر و کودک» تولید کرده که در دست انتشار است. اولین قدم او، برای ورود به عرصه برنامه‌نویسی، شرکت در جلسات آموزش زبان برنامه‌نویسی اندروید بود که توسط «سازمان فضای مجازی سراج» در استان برگزار می‌شد. با «اپ‌ساز خوشه» نیز از همین طریق آشنا شد.

این بانوی فعال همچنین در سال 1398 در رویداد تولید اپلیکیشن شتاب شرکت کرد. او معتقد است «شرکت در این جشنواره و آشنایی با آن، مهم‌ترین مشوق درونی برای ورود قدرتمند به فضای برنامه نویسی بود». در همان سال، یک مسابقه تولید اپلیکیشن از سوی اپ‌ساز خوشه و «توپ مارکت» برگزار شد که خانم دهقانی اولین نرم‌افزارش را برای این مسابقه تولید کرد. البته به گفته خود ایشان، هدف از شرکت در این مسابقه، کسب تجربه بود که بحمدالله «مقام سوم» را نیز کسب کرد.

خانم دهقانی در این خصوص تشریح کرد: «اگرچه من در برنامه‌نویسی مقام سوم را کسب کردم، اما هنوز به صورت جدی وارد فضای برنامه‌نویسی نشدم و درآمدزایی ندارم. من طراح گرافیک هستم و حدود پنج سالی هست که به صورت حرفه‌ای کار می‌کنم و در آن به درآمدزایی رسیده‌ام.»

او در ادامه افزود: «هنگام کسب مقام سوم در رویداد شتاب، اولین چیزی که به ذهنم رسید، تسلیم نشدن در برابر سختی‌هایی بود که در این راه متحمل شدم، به عنوان مثال کمبودهایی که در روستا وجود دارد مثل اینترنت ضعیف و... که توانستم با غلبه بر این شرایط، مقام سوم را کسب کنم.»

دهقانی معتقد است که به طور قطع، تشویق اطرافیان به خصوص افراد فعال در سازمان سراج استان، عامل حرکت پرقدرت او در این عرصه بوده است. او با اشاره به زحمات «دکتر امید امیدی» به عنوان یکی از اساتید و مشوقان خود، تأکید کرد: «من تا زمانی که در این راه قدم بر می‌دارم ممنون و مدیون تک تک این افراد هستم. خداراشکر، خانواده‌ام کاملا همراه و مشوق بودند و من همواره از این همه لطف آن‌ها ممنون هستم و از خداوند برای آن‌ها عمر طولانی همراه با عزت و سلامتی را خواستارم.»

این بانوی موفق از ابتدا سعی داشت تا با برنامه‌ریزی به اهداف خود در زندگی برسد. به طور مثال او هیچ وقت به خود این اجازه را نداد که به خاطر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و... در امر تحصیل کوتاهی کند یا از کارهای روزمره خود عقب بماند. چراکه به نظر خانم دهقانی «اگر استعداد و توانایی‌های خودمان را خوب بشناسیم و برنامه‌ریزی داشته باشیم، ان شاءالله هیچ وقت دچار کمبود زمان نمی‌شویم.»

این بانوی موفق با توصیه به دختران هم نسل خود، افزود: «اولین توصیه‌ای که به همه عزیزان خودم دارم این است که به خودشان و استعدادهایشان امید و اعتماد داشته باشند و خودشان را هیچ‌گاه دست کم نگیرند. ظرفیت‌های موجود را در نظر بگیرند و برای لحظه لحظه زندگی برنامه‌ریزی کنند. تسلیم کمبودها نشوند؛ بلکه کمبود‌ها را بهانه‌ای برای رسیدن به قله‌های موفقیت بدانند و با تمام تلاش در این راه قدم بردارند. همچنین امور تحصیلی را در اولویت قرار دهند و در راه انقلاب قدم بردارند ان شاء الله.» برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

محرومیت‌زدایی در محور مقاومت آغاز شد

برگزاری مراسم رونمایی از نرم‌افزار «فهم آسان قرآن کریم» +عکس

ویدئو/ ویژه برنامه سراج هدایت در ماه رمضان

0 نظر

ارسال نظر

capcha