تاکید امام جمعه شهرکرد برای فعال بودن نمازخانه‌های ادارات و مدارس

تاکید امام جمعه شهرکرد برای فعال بودن نمازخانه‌های ادارات و مدارس

به گزارش سراج24 حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام صبح امروز در جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و زکات چهارمحال و بختیاری گفت: اقامه نماز در هیچ اداره، مدرسه و نمازخانه‌ بین راهی نباید تعطیل باشد اما باید به خاطر حفظ سلامتی مردم و کمک به کادر زحمت‌کش درمان با جدیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تجهیز نمازخانه‌ها در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به آیاتی از قرآن کریم ادامه داد: اقامه نماز و پرداخت زکات جزو شعائر الهی است و اگر به این موضوعات کم‌مهری و بی‌توجهی شود مورد عذاب الهی قرار خواهیم گرفت.

وی خاطرنشان کرد: نفس اقامه نماز در جامعه اهمیت بالایی دارد و برنامه‌های آموزش و پرورش در خصوص ترویج  نماز با همین تعداد اندک دانش‌آموزان حاضر در مدارس و هم در فضای آموزش مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید با قوت دنبال شود.

نکونام اضافه کرد: 315 امام جماعت که در زمینه اقامه نماز و 139 روحانی و 168 مبلغی که در زمینه تبلیغ زکات فعالیت دارند ظرفیت خوبی برای استان ما هستند که بتوان بیش از پیش در زمینه اقامه نماز و ترویج زکات فعالیت موثر داشت.

وی تاکید کرد: به حمدالله به همت مسؤولان مربوطه تفکیک زکات واجب از مستحب به خوبی انجام گرفته است اما هنوز در زمینه ترویج فرهنگ زکات ضعف‌هایی وجود دارد که باید با همت مضاعف به این واجب الهی پرداخته شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

نخستین هنرواره‌ منطقه‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز برگزار می‌شود

نماز جمعه این هفته کرمانشاه برگزار نمی شود

نماز جمعه ۵ دی ماه در ۱۷ منطقه زرد استان تهران اقامه می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha