نقد و بررسی کتاب «شهد فروش» در کتابخانه مرکزی امام خمینی

نقد و بررسی کتاب «شهد فروش» در کتابخانه مرکزی امام خمینی

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، مراسم نقد وبررسی کتاب «شهدفروش» در محل کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره)مشهد برگزارشد.

در ابتدای این مراسم علیرضا مهرداد، نویسنده کتاب «شهدفروش» گفت: از من سوال می‌شد که چرا با وجود اینکه در اطرافتان شهدایی صاحب کرامات هستند، شروع به نوشتن نمی‌کنید و این امر برای من انگیزه‌ای شد تا زندگی جلال را بنویسم.

وی ادامه داد: این کتاب روایت داستانی بر اساس زندگی تخریب‌چی شهید سعدالله شهدفروش به بررسی خاطرات و دلاوری‌های این شهید که در بین هم‌رزمانش به جلال صلواتی شهرت داشت، می‌پردازد.

مهرداد ادامه داد: من خود را نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس می‌دانم و این اثر قصه و افسانه و داستان نیست، شما در این کتاب با حقیقتی روبرو هستید که نمی‌شود نامش را معجزه گذاشت اما خیلی طبیعی و معمولی هم نیست.

وی در ادامه در خصوص نگارش این اثر گفت: این کتاب را به اصرار تعداد زیادی از دوستان به نگارش در آوردم و قبول داردم که ماجرای شگفتی است ولی حقیقت محض است.

در ادامه مرتضی آجیل‌چی کارشناس رسانه و کتاب گفت:  این اثر نثری خاص دارد و نکات خاص و ویژه زیادی از این کتاب آموختم.

وی ادامه داد: توصیف فضای پیرامون داستان بسیار زیبا بیان شده است و وجود صفحات خالی انتهای کتاب کاری بسیار جالب بود که به این معناست که حالا نوبت ماست تا در تکمیل آن بکوشیم.
این کارشناس رسانه و کتاب ادامه داد: می‌خواهم از نویسنده کتاب سوال کنم که آیا درباره این شهید هر چه در ذهن داشتید و می‌دانستید را تمام و کمال به نگارش در آوردید؟ و آیا ناگفته‌هایی را باقی گذاشته‌اید که خواننده با خوانش آن خود به آنها پی ببرد؟ نویسنده بعضی اوقات  به موضوعاتی ورود کمی داشته و ادامه نداده است و به نظر من این کار یکی از نقاط قوت کتاب است.

موسی حاجی زاده نیز از این کتاب به عنوان یک اثر ارزشمند یاد کرد و گفت:  بسیار خوب است که از چنین آثار ارزشی فیلم و مستنداتی تهیه شود.

حسینعلی یوسفعلی زاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: رهبر انقلاب اسلامی خطاب به تمامی هم نسلانی که شهیدان و جنگ را از نزدیک حس کرده‌اند و دیده‌اند ، خواستند دست به قلم شوند و خاطرات و واقعیت‌های آن دوره  را برای نسل جوان امروز و آیندگان بنگارند تا دشمنان و تفرقه افکنان با ارائه غیرواقعیت‌ها ذهن و روح آیندگان را به انحراف نکشند.

وی ادامه داد: زمان جنگ، جوانان وارد عمل شدند و از جان خود گذشتند و حماسه آفریدند و امروزه نوبت به جوانان امروزست که برای حفظ و حراست از آثار دفاع مقدس وارد عرصه عمل شوند. 
در پایان این مراسم خوانش‌هایی از بخش‌های مختلف کتاب توسط سردار یوسفعلی زاده، مرتضی آجیل چی و صدیقه جهانی کتابدار کتابخانه آستان قدس رضوی انجام شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

«گلستان یازدهم» به چاپ سی‌ و سوم رسید

«ارتداد» یامین‌پور به چاپ هفدهم رسید

شرایط حضور ناشران در نمایشگاه مجازی کتاب تهران اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha