شاعر کهگیلویه و بویراحمدی برگزیده کنگره ملی شعر «حدیث حسن» شد

شاعر کهگیلویه و بویراحمدی برگزیده کنگره ملی شعر «حدیث حسن» شد

به گزارش سراج24، اکبر سلیمانی شاعر هم استانی برگزیده دومین دوره کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی (ع) با عنوان حدیث حسن شد.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری گفت: این کنگره به همت سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج و مجمع شاعران اهل بیت (ع) با عنوان «حدیث حسن» برگزار شد.

حمید حسینیان با بیان اینکه میزبان کنگره شعر امام حسن مجتبی استان البرز است، افزود: از سه ماه قبل فراخوان کنگره در سراسر کشور اعلام شد و ۲۰۰ شاعر از سراسر کشور آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

حسینیان با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه کنگره ارسال شد، گفت: این کنگره در بخش اصلی در مدح، منقبت، فضائل و مراثی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی و در بخش ویژه نیز در مدح، بیان فضائل و معرفی دختران مکرمه امام حسن مجتبی و در تمام قالب‌های شعر فارسی برگزار شد.

وی با بیان اینکه در دومین کنگره شعر امام حسن مجتبی ۶ نفر به عنوان برگزیده انتخاب شدند، تصریح کرد: داوران این کنگره «مریم آریان»، «مهدی زارعی» و «رحمان نوازنی» از البرز بودند.

بنا بر این گزارش، برگزیدگان این مسابقه زهرا طهماسبی از همدان، فائزه زرافشان از میبد یزد، ایوب پرندآور از جهرم، سید اکبر سلیمانی از کهگیلویه و بویراحمد، قاسم بای از گرگان و رضا یزدانی از قم بودند که از آنها با لوح تقدیر، تندیس کنگره و ۲۰ میلیون ریال وجه نقد تقدیر شد.

اخبار مرتبط

سروده شاعر افغان در سوگ دانشجویان کابل؛ جان پدر، پرنده شد

توزیع بسته‌های تحصیلی میان دانش‌آموزان بی‌بضاعت

توزیع بیش از ۱۵۰۰ عدد جهیزیه در کهگیلویه و بویراحمد

0 نظر

ارسال نظر

capcha