توسط فرهنگسرای رسانه؛

ساخت روایت‌هایی از بخش‌های نادیده دفاع مقدس

ساخت روایت‌هایی از بخش‌های نادیده دفاع مقدس

به گزارش سراج24، ‌ویژه‌برنامه «چهل‌چراغ» با حضور جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس و مدیران فرهنگی، امروز (سه‌شنبه) در جوار یادمان شهدای گمنام موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم، «مهدی محمدی» رییس فرهنگسرای رسانه، با اشاره به جنگ رسانه‌ای دشمن، اظهار داشت: امروز نبرد روایت‌های دفاع مقدس است که در این نبرد، دشمن هم برای دیروز و هم برای امروز ما، روایت‌هایی جعلی می‌سازد.

وی افزود: امروز در دنیا دست‌کم پنج کشور علیه ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران اتاق خبر ۲۴ ساعته تشکیل داده‌اند و هر آن‌چه که داشته ماست، امروز هدف آن‌هاست و متأسفانه گاهی هم در شکل‌گیری اهداف خود، موفق هستند.

محمدی تصریح کرد: امسال در فرهنگسرای رسانه، تلاش خود را بر ساخت روایت‌هایی از بخش‌های نادیده جنگ تحمیلی گذاشته‌ایم.

وی تأکید کرد: دشمن با یک مستند کوتاه، تلاش می‌کند تا براساس آن‌چه که وجود داشته است، حقیقت روایت را جعل کند و آن‌چه که همه مردم ما با گوشت، پوست و استخوان خود درک کرده‌اند را با زاویه نگاه شرورآمیز خود، دچار انحراف می‌کنند؛ این درحالی است که با نداشته‌های خود در هالیوود، افکار عمومی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

تلاش فرهنگسرای رسانه برای ساخت روایت‌هایی از بخش‌های نادیده جنگ تحمیلی

حجت‌الاسلام «حسن ملک‌محمدی» معاون امور مجلس آستان قدس رضوی نیز در این مراسم، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس، دو ابرقدرت جهان با همراهی بیش از 30 کشور و با پشتیبانی درهم، دینار، دلار و امپراتوری تبلیغاتی، بسیج شده و نظام جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار دادند؛ اما به فضل خدا و عنایات امام زمان (عج) به اهداف خود نرسیدند.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هشت کشوری که در اطراف کشورمان هستند، جزو خاک ایران بوده‌اند؛ اما براساس قراردادهای ننگین توسط شاه‌های عیاش و نابه‌خرد، بخش‌های از خاک کشورمان از دست رفت؛ اما در هشت سال دفاع مقدس که رهبری و فرماندهی آن به دست نایب امام زمان (عج) حضرت روح‌الله (ره) بود، در 1200 کیلومتر نوار مرزی خاکی و 700 کیلومتر نوار مرزی آبی، حتی یک وجب از آب و خاک این مملکت، در اشغال دشمن باقی نماند.

حجت‌الاسلام ملک‌محمدی با بیان این‌که دو ثقل از امام خمینی (ره) باقی مانده است، خاطرنشان کرد: این دو ثقل، اول امام صامت که تجلی آن وصیت‌نامه سیاسی و الهی امام (ره) است و دوم نیز امام ناطق، به‌عنوان آینه تمام‌نمای ایشان، یعنی رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ما تا زمانی که به امام صامت تمسک داشته و از امام ناطق تبعیت کنیم، قدرت‌های پوشالی جهان را شکست خواهیم داد.

خاطرنشان می‌شود؛ در این مراسم که با خاطره‌گویی «محمد پارسا» از پیشکسوتان دفاع مقدس همراه بود، از «محمدحسین محمودیان» مستندساز دفاع مقدس و خواهر شهیدان «پالیزوانی» تقدیر شد.

تلاش فرهنگسرای رسانه برای ساخت روایت‌هایی از بخش‌های نادیده جنگ تحمیلی

تلاش فرهنگسرای رسانه برای ساخت روایت‌هایی از بخش‌های نادیده جنگ تحمیلی

اخبار مرتبط

محمد سرور رجایی گرد و غبار بخشی از تاریخ دفاع مقدس را برداشت

تولید 9 کتاب صوتی همزمان با هفته دفاع مقدس در انتشارات آستان قدس رضوی

تاریخ دفاع مقدس مدیون این افراد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha