نخبگان از جهرم فرار می‌کنند

نخبگان از جهرم فرار می‌کنند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمدحسین مدبر سه شنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جهرم با موضوع واکاوی علت مهاجرت نخبگان از شهرستان افزود: باید به ظرفیت‌ها و جاذبه‌های شهرستان توجه کنیم که باعث جذب نخبگان شده است از جمله ظرفیت درمانی، ظرفیت آموزشی، ظرفیت کشاورزی و … که جاذبه‌های شهرستان است‌.

امام جمعه جهرم با بیان اینکه یکی از عیب‌های شهرهای کوچک آن است که بعضاً مردم خیلی به زندگی دیگران سرکشی و تجسس می‌کنند که باعث آزار است، بیان کرد: حسادت و تنگ نظری، کمبود امکانات رفاهی، آموزشی، ورزشی، آب و هوا، محدویت‌های اجتماعی، نبود یا کمبود فرصت‌های شغلی مورد نظر، وجود رشته‌های دانشگاهی که برای فارغ‌التحصیلان آن هیچ فرصت شغلی وجود ندارد.

مدبر ادامه داد: تمسخر، تحقیر، دلگیر بودن فضا و مبلمان شهری که انسان فضای بانشاطی احساس نمی‌کند، ضعف مدیریت شهری، نداشتن حب وطن، احساس عدم پیشرفت، سخت‌گیری‌های بی مورد از جمله دافعه‌های شهرستان است.

در ادامه این جلسه، حاضرین به بیان موارد دیگری از جمله مشکل مدیران انتصابی، جای خالی مشاوران جوان در ادارات، وضعیت اشتغال و مسکن در جهرم و همچنین آئین شهروندی از نگاه مقام معظم رهبری پرداختند و بنا شد که یک ستاد برای بررسی بیشتر این موضوع و تدوین راهکارهای عملی تشکیل شود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha