فیلم «مثل برادر» در سالروز شهادت حاج قاسم اکران می‌شود

فیلم «مثل برادر» در سالروز شهادت حاج قاسم اکران می‌شود

به گزارش سراج24 ، فیلم مستند داستانی «مثل برادر» روایتی از زندگی شهید حسین پورجعفری مخزن‌الاسرار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی‌ست که به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمیدرضا بنایی تولید می‌شود و بنا به گفته وی قرار است در روز شهادت این شهدای جبهه مقاومت اکران شود.

سردار حسین پورجعفری بیش از 40 سال پابه‌پای سردار حاج قاسم سلیمانی گام برداشت و در نهایت همراه با حاج قاسم شهید شد، از این شهید مقاومت به عنوان مخزن‌الاسرار سردار سلیمانی یاد می‌کنند.

حالا قرار است فیلم مستند داستانی «مثل برادر» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمیدرضا بنایی بخش‌هایی از زندگی شهید حسین پورجعفری را روایت کند.

خیلی‌ها شخصیت شهید پورجعفری را به خوبی نمی‌شناسند

کارگردان فیلم «مثل برادر» به خبرنگار فارس در کرمان گفت: ما در حال ساخت فیلم شهید مهدی خندان بودیم که سردار سلیمانی و سردار پورجعفری به شهادت رسیدند و در همان زمان جرقه ساخت فیلم زندگینامه شهید پورجعفری زده شد.

حمیدرضا بنایی ابراز داشت: طی صحبتی که با رئیس بسیج رسانه داشتیم این موضوع را با وی در میان گذاشتیم که طرحی به ذهن‌مان رسید در ارتباط با زندگی سردار حسین پورجعفری و قرار شد فیلم «مثل برادر» را تولید کنیم.

وی تصریح کرد: هیچ کس حتی کرمانی‌ها و گلبافی‌ها هم شخصیت شهید پورجعفری را به خوبی نمی‌شناسند و شناخت کافی درباره ایشان ندارند و زمانی که مصاحبه با خانواده، رفقا و همرزمان شهید انجام شد، دیدیم، این شهید معلم خوبی داشته است که این معلم، حاج قاسم است و او ادب را از شهید سلیمانی یاد گرفته است.

نامه حاج قاسم برای شهید پورجعفری شاه‌بیت فیلم ماست

این کارگردان ادامه داد: با صحبت‌هایی که درباره شهید پورجعفری شنیدم، هر فردی جای این شهید بود، خیلی کارها می‌توانست انجام دهد اما پورجعفری بدون اجازه حاج قاسم آب نمی‌خورد و من لذت بردم از شخصیت این آدم که اینقدر طبعش بلند بوده است و گوش به دهان فرمانده داشته است.

بنایی از نگارش فیلمنامه «مثل برادر» بر اساس مصاحبه‌های انجام شده درباره وی خبر داد و اضافه کرد: کلیت کار این شده است که یک فیلمنامه جامع درباره این شهید بزرگوار در گلباف، کرمان، تهران، سوریه و لبنان درآمده است.

وی تصریح کرد: قرار بود به افغانستان هم برویم زیرا سردار سلیمانی و سردار پورجعفری دو روز قبل از تصرف سفارت ایران توسط طالبان در افغانستان بودند و ما قصد داشتیم این حضور را هم بازسازی کنیم که به لحاظ مالی به مشکل برخوردیم.

کارگردان فیلم «مثل برادر» یادآور شد: حاج حسین پورجعفری در سوریه در تیررس دشمن بوده و بین ایشان و حاج قاسم به اندازه یک کوچه فاصله افتاده است که می‌خواهیم آن صحنه را در سوریه بازسازی کنیم.

وی درباره علت نامگذاری فیلم زندگینامه شهید پورجعفری ابراز داشت: «مثل برادر» تکیه کلام حاج‌قاسم بوده است که برای شهید پورجعفری به‌کار می‌برده است.

بنایی اضافه کرد: سعی کردیم از بچه‌های تئاتری در فیلم «مثل برادر»  استفاده کنیم و نامه هفت صفحه‌ای حاج قاسم برای شهید پورجعفری شاه‌بیت فیلم ماست و مانند نخ تسبیح‌ست که سکانس به سکانس فیلم را به هم وصل می‌کند.

وی از بازسازی گوشه‌هایی از زندگی شهید پورجعفری در گلباف، کرمان، تهران، سوریه و لبنان خبر داد و افزود: ساخت فیلم «مثل برادر» را از گلباف کرمان شروع می‌کنیم و بعد به سمت تهران، سوریه و لبنان می‌رویم.

این کارگردان خاطرنشان کرد: با همکاری بسیج رسانه تمام مراحل کار مشخص شده است و فکر می‌کنم اگر اتفاق خاصی نیفتد، فیلم «مثل برادر» طی 45 روز آماده شود و در 13 دی ماه همزمان با سالگرد شهادت سردار سلیمانی و سردار پورجعفری به مرحله اکران برسد.

بنایی در پایان سخنان خود ابراز داشت: با توجه به صحبتی که دختر سردار پورجعفری با زینب سلیمانی دختر حاج قاسم داشته است، متن سخنرانی زینب سلیمانی در نمازجمعه درباره شهید پورجعفری را در تیتراژ فیلم «مثل برادر» می‌آوریم.

اخبار مرتبط

مستند جنجالی تروکاژ وارد «اکران مردمی آنلاین» شد.

دوره جامع آموزش مستندسازی

فراخوان ثبت ایده برای قسمت دوم منطقه پرواز ممنوع

0 نظر

ارسال نظر

capcha