روحیه انقلابی شاه‌کلید فتح مشکلات کشور است

روحیه انقلابی شاه‌کلید فتح مشکلات کشور است

به گزارش سراج24، محمد عباسی عصر امروز در یادواره ۴۱ شهید جهادگر شاهرود در مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان، با بیان اینکه تمام خلقت برای سازندگی ایجاد شده و اصل بر سازندگی است، افزود: جهاد سازندگی اقدامی متعالی است که باید ادامه یابد.

وی گفت: برخی با ترفند کاهش تصدی‌های غیرضروری به اسم ارتقای بهره‌وری و کارایی نیروی انسانی و حذف موازی‌کاری به بهانه تجمع امور کشاورزی، توسعه و عمران روستایی، میدان را از اندیشه جهادی و تفکر حضرت روح‌الله (ره) خالی و نیروهای جهادی و انقلابی را منزوی کردند.

این پژوهشگر دفاع مقدس با بیان اینکه در ۲۶ مرداد ۱۳۷۹ طرح ایجاد جهاد کشاورزی به مجلس ششم رفت و تصویب و تأیید شد.

عباسی با بیان چرایی این اتفاق گفت: برخی مسؤولان آن زمان، امام راحل و هدایت‌گری ایشان را نفهمیدند؛ مفهوم و عمق و معنا و مفهوم سازندگی را نشناختند و به مدل حکم‌رانی غربی که متعارض با روحیه جهادی است، توجه کردند.

او با اشاره به اینکه سازندگی جهان بی‌انتهایی است و کشاورزی بخشی از این سازندگی است، ادامه داد: اگر امام راحل نگاه غربی داشتند، سراغ تشکیل جهاد سازندگی نمی‌رفتند؛ امام راحل در ۲۶ خرداد ۱۳۵۸ فرمان جهاد برای سازندگی می‌دهند و باور امام به همت و اراده ملت برای جهاد سازندگی است که همه قشرهای ملت تشریک مساعی و ایران را آباد کنند.

این راوی دفاع مقدس تأکید کرد: برخی حکم امام راحل را تحت‌الشعاع واژه کشاورزی و تفکر جهادی امام راحل را در یک پوسته و ظاهر قرار دادند.

عباسی با تأکید بر اینکه مدل کشور ما جهادی و انقلابی بوده و کد رمز و مشکل‌گشای کشور این مهم است، گفت: برخی مسؤولان از این اسرار که در دفاع مقدس عیان شد، به‌شدت غافل هستند و آن را درک نکرده‌اند؛ الگو و سرمشق ما روحیه جهادی و انقلابی است و امیرالمؤمنین و ائمه اطهار (ع)، امام راحل و حاج قاسم سلیمانی جهادی و انقلابی عمل کردند.

وی مبانی انقلاب اسلامی را جهادی و انقلابی عنوان کرد و افزود: شاه‌کلید فتح مشکلات کشور ما روحیه جهادی و انقلابی است و شعار ما این بوده است که «تنها ره سعادت؛ ایمان، جهاد، شهادت» و ما از این ارزش‌ها و فضا دور شده‌ایم.

این راوی دفاع مقدس با بیان اینکه در پی پیام امام راحل در سال ۱۳۵۸ همه مردم وارد صحنه شدند و آبادسازی کشور در پیش گرفته شد، گفت: پیام امام راحل معجزه کرد و نهادهایی ازجمله حساب ۱۰۰ امام، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفین و کمیته امداد برای تقویت این جهاد مقدس تشکیل شد.

عباسی با تأکید بر اینکه امام راحل در انقلاب خود هم انقلاب کردند و جهاد سازندگی را شکل دادند، گفت: امروز فقط از جهاد سازندگی تک‌سلولی به نام اردوهای جهادی بسیج باقی مانده است و باید بدانیم درخشش جهاد سازندگی مرهون اخلاص، ایثار و ایمان جهادگران انقلابی بود که آن هم خدمت و تلاش را در دوران دفاع مقدس انجام دادند و امروز هم این ویژگی‌ها نیاز مهم کشور است.

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در راستای مخابره پیغام فتح سال‌های جنگ، برنامه‌های مختلفی در استان سمنان اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

پرداختن به سوژه های ناب دفاع مقدس نیاز به یک عزم ملی دارد

پوستر غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس لرستان رونمایی شد

کتاب‌های صوتی دفاع مقدس در استان مرکزی رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha