نصرالله:

آمریکا به دنبال احیای داعش در منطقه است

آمریکا به دنبال احیای داعش در منطقه است

به گزارش سراج و به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله گفت: درگذشت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت را به ملت این کشور و ولیعهد و مجلس امت آن تسلیت عرض می کنیم.

وی افزود: شیخ صباح امیر فقید کویت در برابر فشارها بر کشورهای حوزه خلیج فارس برای ملحق شدن به تحرکات عادی سازی ایستادگی کرد و موضع منسجمی داشت. ما نقش امیر کویت در پایان جنگ داخلی لبنان را فراموش نمی کنیم. لبنانی ها موضع متمایز کویت در جنگ 33 روزه و موضع قاطع و روشن آن و نیز در بازسازی آنچه دشمن صهیونیست ویران کرده بود، فراموش نمی کنند. همچنین کویت در برابر همه فشارها برای حرکت به سوی عادی سازی ایستادگی کرد و کویت این موضع بزرگ را اتخاذ کرد و به مواضع عرب و امت اسلامی پایبند ماند. موضع کویت در حمایت از قدس و فلسطین بر عکس قطار عادی سازی است.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه از جانفشانی ارتش این کشور تمجید کرد و گفت: ما تلاش های ارتش لبنان را ارج می نهیم و به ارتش و خانواده های شهیدان تسلیت می گوییم و از موضع مردمی در شمال و گردآمدن آنها حول ارتش و نیروهای امنیتی تمجید می کنیم.

وی افزود: میزان سلاح کشف شده از گروههای مسلح در شمال لبنان خطرناک است. گروههای مسلح در شمال لبنان آماده تحرکات نظامی گسترده بودند. ما قبلا درباره احیای مجدد داعش در عراق  و سوریه هشدار دادیم و طبیعی است که شروع در لبنان باشد تا حضور نظامیان آمریکایی در منطقه توجیه شود.

نصرالله گفت: آمریکا به دنبال توجیه حضورش در منطقه تحت عنوان ائتلاف بین المللی برای مقابله با داعش، است همان داعشی که به دنبال احیای آن در منطقه است.

 

اخبار مرتبط

تسلیت رهبر انقلاب به سید حسن نصرالله

پیروزی انقلاب و جبهه مقاومت علیه داعش به برکت اندیشه حسینی بود

رجاء واثق دارم زمینه دولتِ جوان حزب‌اللهی را فراهم خواهید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha