۶ هزار دانش‌آموز نیازمند البرزی زیر چتر پویش «ایران همدل»

۶ هزار دانش‌آموز نیازمند البرزی زیر چتر پویش «ایران همدل»

به گزارش سراج24 سالار قاسمی در حاشیه آئین «شور عاطفه‌ها» که برای کمک به تهیه ملزومات آموزش غیرحضوری صورت گرفته است، اظهار کرد: سال‌های گذشته زنگ عاطفه‌ها و نیکوکاری را در مدارس به شکل نمادین می‌زدیم اما امسال به دلیل شرایط بیماری کرونا این توفیق حاصل نشد.

وی با بیان اینکه این برنامه در راستای فرمانی واحد برای ایجاد شور، همدلی، یکرنگی، یکپارچگی و وحدت در راستای کمک و حمایت به دانش‌آموزان نیازمند صورت گرفته است، تصریح کرد: حدود ۶ هزار دانش‌آموز نیازمند در استان البرز داریم که زیر چتر پویش «ایران همدل» قرار می‌گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با گرامیداشت دفاع مقدس و یاد و نام امام راحل (ره) که سرچشمه عاطفه و محبت در کشور و دنیا بودند، تأکید کرد: شهدا در واقع منبع اصلی عاطفه، محبت، عشق، ایثار، فداکاری و جلوه‌های واقعی بودند و این مهم را به ما آموختند.

وی عنوان کرد: واژه فداکاری و ایثار در مکتب و مدرسه فداکاری تمام ایثارگران و جانبازان است که یادشان را گرامی می‌داریم، اساساً انقلاب اسلامی برای کمک به محرومین و مستضعفین، نه در کشور بلکه در جهان بوده است.

قاسمی با اشاره به اینکه در آستانه اربعین حسینی هستیم، تصریح کرد: منطق امام حسین (ع) خدمت کردن به مردم بود ایشان در این باره می‌فرمایند: «اگر اندوهی از دل اهل ایمان را برطرف کنید خداوند غصه‌های آخرت و مشکلات شما را حل خواهد کرد.» در منطق امام حسین (ع)، اهل بیت و اولیای الهی خدمت به مردم رفع نیاز و گرفتاری به این شکل بود که امیدواریم به تأسی از شیوه اهل بیت این مسیر را ادامه دهیم.

این مسئول با اشاره به اینکه ویروس منحوس کرونا مشکلات بسیاری را برای ایران و جهان ایجاد کرده است، عنوان کرد: به غیر از آن ما در معرض ویروس منحوس تحریم نیز قرار گرفتیم و این مسئله مشکلات را در کشور سخت‌تر کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در راستای حل مشکلات مردم، گرفتاری و وضعیت اقتصادی مردم باید اهتمام داشته باشیم، بیان کرد: بر این اساس از اعضای شورای معاونین، خواهشمندم با انجمن و اولیا ارتباط وسیع‌تر داشته باشند. از مدیران مدارس می‌خواهم خیرین ارتباط بیشتری داشته باشند.

قاسمی با بیان اینکه معلمان جلوه ابراز ایثار و کمک هستند، تصریح کرد: آموزش و پرورش دریای بیکران است و کمک‌های قطره‌قطره آموزش و پرورش هم برکت دارد.

وی بیان اینکه مناسبت‌های مختلفی در پیش رو داریم، گفت: در این مرکز نیکوکاری با همکاری کمیته امداد و حوزه پرورشی اداری مالی بسیج فرهنگیان حمایت خیرین برای نیازمندان جمع می‌شود و در این شرایط نباید کوچک‌ترین غفلت در کمک به مردم شود.

وی در پایان با بیان اینکه معلمین ما بزرگ‌ترین خیرین هستند، متذکر شد: معلمان همواره در تمام حوادث مانند سیل و زلزله بیشترین مشارکت در جمع‌آوری کمک‌های مردمی را انجام داده‌اند، همچنین در بحث مدرسه‌سازی در طرح آجر به آجر همکاران فرهنگی برای ساخت و ساز مدارس کمک می‌کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

مکان تشییع و خاکسپاری شهید روح‌الله عجمیان تغییر کرد

توزیع ۴۲ هزار بسته معیشتی به مناسبت ایام فاطمیه در البرز

پویش عهدنامه با حاج قاسم سلیمانی راه اندازی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha