تئاترهای خیابانی و نقالی دفاع مقدس در تهران پر اقبال شد

تئاترهای خیابانی و نقالی دفاع مقدس در تهران پر اقبال شد

به گزارش سراج24، هنرمندان کانون فرهنگی شهید چمران طی هفته دفاع مقدس در مناطق میدان هفت تیر، میدان امام حسین، میدان خراسان، بلوار فردوس، میدان قیاسی، میدان شکوفه، خیابان خاوران، خیابان پیروزی، خیابان چهارصد دستگاه، خیابان نبرد به اجرای تئاتر خیابانی و نقّالی همراه با دمام زنی و سنج زنی و فلوت زنی پرداختند.

«محمدعلی جلیلی» مدیر کانون فرهنگی شهید چمران گفت:برای زنده نگاه داشتن یاد شهیدان و حماسه آفرینی های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، هنرمندان کانون فرهنگی شهید چمران در قالب تئاتر خیابانی و نقّالی و دمام‌زنی و سنج زنی و فلوت زنی و با رعایت کامل و حفظ موارد پروتکل بهداشتی به هنرنمایی و اجرا پرداختند و با استقبال خوب مردم مواجه شد. مهرداد فرامرزی نژاد، داود جلیلی، مهتاب عسگری، ابولفضل خدایی، حسن خدایی، امیرعلی جلیلی، مسعود منصوری، رضا فقیهی از جمله هنرمندانی بودند که در این برنامه‌ها ایفای نقش کردند.

وی در ادامه افزود: یادآوری رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس امری لازم و ضروری است مخصوصا برای نسل‌های جوان و نوجوان انقلاب که متأسفانه در مدارس و کتب درسی کمتر به این امر اشاره می‌شود و متأسفانه شاهد کمرنگ شدن یادآوری‌های هشت سال دفاع مقدس و شهادت طلبی و حق طلبی در کتب درسی و آموزشی هستیم که به نظرم باید بیش از پیش نسل‌های دهه هشتاد و نود با این ارزش‌ها  آشنا و برایشان تبیین شود که در قالب آثار هنری به خصوص تئاتر و نمایش این مسئله میسّر می‌شود.

جلیلی در پایان افزود: در کشورهای اروپایی به مناسبت جنگ‌های جهانی اوّل و دوّم و به خاطر از خودگذشتگی سربازان کشورشان بارها صدای زنگ ناقوسهایشان به صدا در می‌آید و در طول سال مراسم‌هایی برگزار می‌شود ولی در کشور ما آنطور که شایسته رشادت‌های شهیدان و جانبازان و ایثارگران و آزادگان، به ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت پرداخته نشده و در مدارس و کتب درسی به درستی به آن پرداخته نمی‌شود. امیدوارم با تلاش بیشتر مسئولین و همچنین دغدغه‌مندان فرهنگی، شاهد آشنایی نسل جوان با این گنج معرفتی دفاع مقدّس باشیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

رشادت شهید ابراهیم هادی به روی صحنه تاتر می رود

غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس تمدید شد

حفظ آثار دفاع مقدس باید تبدیل به یک اتفاق جهادی شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha